Rozmaitości
Sobota, 23 lipca 2016 11:44

Dziś spotkanie na Górze Karmel

Katowice jeszcze tego nie widziały. Kilkanaście tysięcy młodych ludzi z 55 krajów z całego świata i kilkadziesiąt tysięcy ludzi ze Śląska spotka się na katowickim lotnisku Muchowiec, aby zrobić wspólny „raban”, do którego wzywał papież Franciszek. Spotkanie na Górze Karmel już 23 lipca.
Międzynarodowa prezentacja – od godz. 15:00
Na katowickim lotnisku Muchowiec zrobi się naprawdę międzynarodowo. Wydarzenie rozpocznie się wspólną modlitwą, po której na wielkiej scenie pojawią się grupy międzynarodowe. Na przedstawienie każdego narodu i wspólnoty zabrakłoby czasu, dlatego dokonana zostanie prezentacja kilku wybranych grup pochodzących z czterech stron świata – Korei, Ugandy, Argentyny i Włoch. Młodzież z różnych kontynentów w wybrany przez siebie sposób przedstawi bogactwo kulturowe swojego kraju ukazując różnorodność Kościoła katolickiego na całym świecie.

Ogień popłynie ze sceny – od godz. 16:15
Z biblijną Górą Karmel ściśle związany jest prorok Eliasz. Podczas wydarzenia zostanie wystawione widowisko przedstawiające historię biblijnego bohatera. „Jak ogień” to wyjątkowe widowisko muzyczno-aktorskie. Na scenie stanie ponad 100 artystów, którzy przeniosą publiczność w czasy starożytnego Izraela. Solistom wtórował będzie Zespół Wokalny 6 na 6 z Rybnika, zaś instrumentalnym trzonem widowiska będzie zespół Chwila Nieuwagi oraz towarzysząca mu Orkiestra Symfoniczna Absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach pod batutą Piotra Kotasa. Nie zabraknie również tancerzy (Zespół Taneczny Studentów PWST i WTT), a nawet… motocyklistów Katolickiego Klubu Motocyklowego Soul Hunters.

To co najważniejsze, czyli Eucharystia – od godz. 17:30
Przy Ołtarzu podczas Mszy św., która zostanie odprawiona na lotnisku stanie w sumie 25 biskupów, 250 księży z całego świata i będzie jej przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Międzynarodowy wymiar wspólnego przeżywania liturgii zostanie podkreślony również poprzez czytanie Słowa oraz modlitwę w różnych językach – włoskim, hiszpańskim, angielskim, francuskim, niemieckim, portugalskim, czeskim, rosyjskim i chińskim. Eucharystię swoim głosem ubarwi zespół „Twoje Niebo” prowadzony przez o. Mariusza Wójtowicza wraz z chórem młodzieży z Katowic, tworzonym specjalnie na to wydarzenie.

Colony House, Steven Curtis Chapman, TGD – od 19:00
Na koniec spotkania na scenie pojawią się zagraniczne i polskie zespoły grające muzyką chrześcijańską. Gwiazdą wieczoru będzie Steven Curtis Chapman uznany jako jeden z najlepszych piosenkarzy muzyki chrześcijańskiej, który wydał ponad 20 albumów. Chapman sprzedał ponad 10 milionów albumów i ma na swoim koncie 10 złotych i platynowych płyt. Wokalista zdobył 5 nagród Grammy, 58 nagród GMA Dove Awards oraz nagrodę American Music Awards, więcej niż jakikolwiek artysta w historii. Supportem dla Stevena Curtis

Chapmana będzie zespół Colony House. Na scenie zaprezentuje się również jeden z najbardziej znanych zespołów muzyki gospelowej w Polsce – chór TGD.

Na spotkanie na Górze Karmel zaproszeni są przede wszystkim wszyscy wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, Parafialne Centra ŚDM, rodziny przyjmujące pielgrzymów na czas Dni w Diecezji oraz cała młodzież archidiecezji katowickiej wraz ze swoimi rodzinami. Szczególne zaproszenie kierowane jest do uczestników ŚDM 1991 roku w Częstochowie oraz tych, którzy byli na Muchowcu w 1983 roku na spotkaniu z papieżem Janem Pawłem II.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Marek Nawrot, Marceli Łyczko
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl