Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 31 maja 2016 19:00

Dzień Rodziny w Jabłonce (zdjęcia)

W Orawskim Centrum Kultury uczniowie gimnazjum w Jabłonce wraz ze swoimi rodzicami świętowali Dzień Rodziny. Obchody zorganizowano po raz trzeci.

Relację z wydarzenia publikuje Urząd Gminy w Jabłonce.

"Całą uroczystość rozpoczęliśmy od powitania wójta Gminy Jabłonka Antoniego Karlaka wraz z małżonką, pani dyrektor Bogusławy Pilch, pana wice dyrektora Bogusława Kobylaka, wszystkich nauczycieli oraz rodziców. Następnie, jak co roku, przypomnieliśmy sobie słowa naszego rodaka, Św. Jana Pawła II, który tak mówił o rodzinie: „Rodzina jest pierwszą szkołą przygotowującą młode pokolenie do życia, uczy reguł funkcjonowania w rzeczywistości, dzięki której poznaje tradycję i kulturę, w niej kształtuje potrzebę poszanowania więzi rodzinnej i społecznej.” Zatrzymując się jeszcze na chwilę przy św. Janie Pawle II, obejrzeliśmy prezentacje o rodzinie, w której zawarte były jego słowa, a klasa IIIB pod okiem siostry Mirosławy i pani Urszuli Szkodoń przygotowała spektakl „TV z Janem Pawłem II”. Po wysłuchaniu słów papieża przeszliśmy do części koncertowej, którą przygotowały klasy pierwsze. Klasa IA zaśpiewała piosenkę pt.: „Ktoś mnie pokochał”, klasa IB - „Cudownych rodziców mam”, a klasa IC - „To dzięki Wam”. Nie obyło się również bez występów indywidualnych naszych uczniów. Na akordeonie zagrał Artur Basisty, na skrzypcach Alicja Kulawiak, a na pianinie Ania Zborek, Agnieszka Palenik oraz Piotr Sarniak.

Po zakończeniu koncertów uczniów klas pierwszych rozpoczęliśmy część teatralną, a dokładniej kabarety, które przygotowali uczniowie klas drugich. Klasa IIA przeniosła nas w realia „Tanich Linii Lotniczych”, klasa IIB zaprezentowała prawdziwy teleturniej „Familiada”, a klasa IIC przedstawiła kulisy tzw. „Wywiadówki”. Było dużo dobrego humoru oraz uśmiechu na twarzach rodziców.

Kończąc część kabaretową, podziękowaliśmy rodzicom za ich trud wychowania każdego dnia, życzyliśmy dużo zdrowia i przeprosiliśmy za wszystkie błędy. Cytując słowa, że „Niełatwo być jednocześnie scenografem, reżyserem, filmowcem w codziennym życiu” zaprosiliśmy wszystkich na obejrzenie filmików przygotowanych przez klasy trzecie, w których zawarliśmy magiczne słowa „dziękuję” i „przepraszam” . Po obejrzeniu swoich pociech w filmikach w oczach rodziców można było zauważyć łzy wzruszenia.

Następnie prowadząca uroczystość Ola Woźniak podziękowała dyrektorowi OCK Robertowi Kowalczykowi za udostępnienie nam sali widowiskowej, obsłudze technicznej, panu Maciejowi Juraszowi, za czuwanie nad dźwiękiem i oprawą techniczną , Opiekunom Samorządu Uczniowskiego Pani Grażynie Karlak i Pani Sabinie Pilch za mobilizację, wsparcie, rady, opiekę i poświęcony czas. Słowa podziękowania skierowaliśmy do naszej Pani Dyrektor Bogusławy Pilch, która przychylnym okiem patrzyła na tą inicjatywę i rokrocznie wspiera nas w realizacji tego dzieła.

Na zakończenie pani dyrektor Bogusława Pilch i wójt Antoni Karlak zabrali głos gratulując uczniom występu, rodzicom za przybycie i wspólne świętowanie oraz dbanie o wychowanie przyszłego orawskiego pokolenia. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali rodzicom uroczyste „Sto Lat” i wręczyli im róże."

opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl