Rozmaitości
Piątek, 3 sierpnia 2018 13:47

Dzień Ratownika Górskiego w Krynicy

Już po raz drugi ratownicy zapraszają na wyjątkową imprezę mającą na celu przybliżenie pracy Ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz promocję zasad bezpiecznego przebywania i poruszania się w terenie górskim.
W ramach imprezy planowane są pokazy ratownictwa górskiego, w tym pokazy wysokościowe oraz z udziałem psów ratowniczych GOPR. Równolegle w ramach Akademii GOPR Ratownicy prowadzić będą warsztaty m.in. prawidłowego planowania oraz umiejętności przygotowania się do górskich wycieczek, umiejętności nawigacji w terenie górskim oraz zasad udzielania I pomocy w górach.

Będzie można też obejrzeć przygotowaną specjalnie na te okazję — wystawę zdjęć ukazującą pracę ratowników GOPR. W programie imprezy przewidziano również pieszą wycieczkę na Jaworzynę Krynicką z Ratownikami GOPR, grę terenową na zboczach góry parkowej czy też quiz «Górska Przygoda z Ratownikiem GOPR» z atrakcyjnymi nagrodami.

Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie czegoś specjalnego dla najmłodszych. Do dyspozycji dzieci w ramach «Górskiego Placu Zabaw dla Dzieci — Mały RATOWNIK — Wielka ENERGIA» przygotowana będzie bowiem ścianka wspinaczkowa oraz wiele atrakcji, w tym zabawy z liną, konkurencje sprawnościowe oraz inne ciekawe aktywności.

Całość urozmaicona będzie loterią fantową, aukcją charytatywną oraz II Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Górskiej — wszystko to z atrakcyjnymi nagrodami.

W sobotę miłośnicy rowerów zmierzą się w Uphill Jaworzyna Krynicka wyścigu ze startem na deptaku i metą na szczycie Jawnorzyny

Szczegółowe informacje o «Dniu Ratownika Górskiego» na profilu Facebook Fundacji GOPR — www.facebook.com/FundacjaGOPR
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl