Rozmaitości
Czwartek, 18 maja 2017 22:10

Dzień Ratownika Górskiego – Rodzinny Piknik Charytatywny

W dniach 5-6 sierpnia br., w Krynicy – Zdroju odbędzie się impreza charytatywna „Dzień Ratownika Górskiego”, której organizatorem jest Fundacja GOPR.
Impreza ma na celu przybliżenie pracy Ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jak również promocję zasad bezpiecznego przebywania i poruszania się w terenie górskim.

W ramach imprezy planowane są pokazy ratownictwa górskiego, w tym pokazy z udziałem psów ratowniczych. Równolegle w ramach Akademii GOPR nauczać będziemy m.in. prawidłowego planowania oraz umiejętności przygotowania się do górskich wycieczek, umiejętności nawigacji w terenie górskim oraz zasad udzielania I pomocy w
górach.

Dodatkowo odbędą się pokazy filmów o tematyce górskiej, jak również obejrzeć będzie można przygotowaną specjalnie na te okazję - wystawę zdjęć ukazującą pracę ratowników GOPR.

W programie imprezy przewidziano też pieszą wycieczkę na Jaworzynę Krynicką z Ratownikami GOPR.
Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie czegoś specjalnego dla naszych najmłodszych przyjaciół. Do dyspozycji dzieci w ramach „górskiego placu zabaw” przygotowana będzie bowiem ścianka wspinaczkowa oraz wiele atrakcji, w tym zabawy z liną, konkurencje sprawnościowe oraz inne ciekawe aktywności.

Całość urozmaicona będzie loterią fantową, aukcją charytatywną oraz konkursem wiedzy górskiej - wszystko z atrakcyjnymi nagrodami!

Dla wszystkich uczestników pikniku na scenie głównej wystąpi zespół Małżeństwo z Rozsądku, który specjalnie na ten dzień przyjedzie do nas z Wrocławia. Zespół ten jest jedną z ciekawszych formacji młodszego pokolenia artystów z kręgu tzw. Krainy Łagodności.

Ponadto w ramach planowanej imprezy Fundacja GOPR przewiduje organizację Jarmarku Regionalnego, jako imprezy towarzyszącej.

s/

źródło: organizatorzy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl