Rozmaitości
Poniedziałek, 4 czerwca 2018 11:32

Dzień Otwarty krakowskiego Magistratu (zdjęcia)

3 czerwca odbyła się kolejna edycja Dnia Otwartego Magistratu, w tym roku zorganizowana w klimacie nawiązującym do lat 20. i 30. XX wieku. To była wyjątkowa okazja nie tylko do zwiedzania historycznego budynku, ale też możliwość udziału w aktywnościach, warsztatach, animacjach, spektaklach i koncertach.
Na odwiedzających, którzy dołączyli do wspólnego świętowania i odwiedzili magistrat, czekał cały szereg atrakcji, które wpisywały się w klimat Krakowa lat 20. i 30., a także nawiązywały do zabaw, motywów artystycznych, muzyki i mody z tamtego okresu. Święto zainaugurowało wystąpienie Jacka Majchrowskiego – Prezydenta Miasta Krakowa, który wraz z Bogusławem Kośmiderem – Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa przywitał mieszkańców i gości.

Oprócz tradycyjnej możliwości zwiedzenia Pałacu Wielopolskich z przewodnikiem można było wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach artystycznych inspirowanych sztuką i modą dwudziestolecia międzywojennego, a także projekcjach filmowych w specjalnie na tę okazję zaaranżowanym kinie w bramie (w repertuarze: „Paweł Gaweł”, „Ada! To nie wypada!” oraz „Zapomniana melodia”).

W klimat retro przeniosły też koncerty, spektakle, animacje, zabawy i tańce prezentowane na scenie przed budynkiem oraz na dziedzińcach. Na gości czekało wiele atrakcji rekreacyjno-sportowych nawiązujących do zabaw podwórkowych sprzed lat.

Dzień Otwarty Magistratu to także okazja do przygotowania się na święta Miasta Krakowa i Flagi Miasta Krakowa (obchodzone 5 czerwca na pamiątkę nadania Krakowowi przywileju lokacyjnego). 3 czerwca w magistracie można było otrzymać flagi i chorągiewki w kolorach miasta, które będą też rozdawane mieszkańcom 5 czerwca w kilku punktach przesiadkowych, a także przed mszą w intencji miasta oraz przed uroczystą Sesją Rady Miasta.

Impreza zakończyła się koncertem piosenek retro w wykonaniu Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Urzędu Miasta Krakowa
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl