Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 3 czerwca 2013 12:51

Dzień Dziecka z Małopolskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej

SZCZAWNICA. Przy Dolnej Stacji Kolei Linowej „Palenica” odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej i Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej w Krakowie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Publicznym Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera
Uczniowie z gimnazjum prezentowali swoje najlepsze projekty, m.in. – Uczta w średniowieczu i współcześnie, Korona Ziemi – Himalaje, Stroje na przestrzeni wieków, Rzeźba i jej metody powstawania dawniej i dziś.

Wystąpiły dwa zespoły tańca nowoczesnego – Radio Activ i Fire show. Gościnnie w ramach projektu MOWES wystąpiły połączone zespoły regionalne z Sieniawy i Załucznego.

Atrakcyjnie zaprezentowali się uczniowie z gimnazjum i szkoły muzycznej w programie z okazji Dnia Matki i Dziecka. Zespół Cantabile z gimnazjum i grupa wokalna ze szkoły muzycznej prowadzona przez Ewę Martę Zachwieję śpiewały zapomniane już dziś tanga i wiele piosenek znanych i lubianych z repertuaru polskich artystów estradowych.

Pięknie wybrzmiała piosenka „Laleczka z porcelany” w wykonaniu Karoliny Mikłusiak. Piosenkę po angielsku, z własnym akompaniamentem na pianinie, śpiewały Karolina Tokarczyk i Karolina Mikłusiak. Także piosenkę po angielsku z własnym akompaniamentem zaśpiewała Bernadetta Gabryś.

Te część programu prowadziła Zuzanna Skowrońska, a program przygotowała nauczycielka Ewa Zachwieja.

Bajkę o „Przygodach zajączka poziomki” wystawił Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce.

Impreza odbyła się w ramach II Targów Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, który promuje przedsiębiorców i podmioty ekonomii społecznej – ich wyroby i usługi. Na imprezie pokazały się różne stowarzyszenia i organizacje społeczne działające w wielu środowiskach województwa małopolskiego. Na stoiskach prezentowali swoje wyroby, były też warsztaty z dziedziny plastyki, metaloplastyki, haftu i koronkarstwa itp.

- Fundacja obejmuje swoim zasięgiem trzy powiaty – tatrzański, nowotarski i suski. Dzieci wykonywały figury kartonowe, wyrabiały z masy solnej aniołki, które zabierały na pamiątkę, część dzieciaków zajęło się malowaniem obrazków na szkle – mówiła Sylwia Tapek z Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej.

Tekst i zdjęcia Stanisław Zachwieja
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl