Rozmaitości
Środa, 21 marca 2018 13:58

Dzięki wystawie BODY WORLDS żyjemy zdrowiej!

Według ostatnich badań statystycznych dzięki wystawie BODY WORLDS poznajemy własne ciała i zmieniamy życiowe nawyki. Okazuje się, że 87% osób, które odwiedziły wystawę - znacznie wzbogaciło swoją wiedzę na temat ciała człowieka, a aż 68% osób zaczęło stosować się do cennych wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia.
Podczas zwiedzania widzowie uświadamiają sobie jak ważne jest dbanie o własne ciało m.in. zdrowa dieta, ćwiczenia fizyczne czy jak bardzo szkodliwe jest palenie tytoniu. Ta wielce edukacyjna, oryginalna wystawa twórcy metody plastynacji dr Gunthera von Hagens, gości po raz pierwszy w Krakowie i będzie otwarta dla zwiedzających w Galerii BONARKA jeszcze tylko do 6 maja 2018 r.

BODY WORLDS to pierwsza publiczna ekspozycja dotycząca anatomii człowieka, którą do tej pory miało okazję podziwiać ponad 45 milionów odwiedzających w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Wystawy dr Guntera von Hagens od ponad 20 lat wzbudzają ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawiają. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Andre Agassi, Jean-Paul Gaultier, Gary Oldman, Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman. To między innymi na wystawie BODY WORLDS rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach brytyjskiego agenta służb specjalnych Jamesa Bonda - Casino Royale!

Ekspozycja prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 160 są prawdziwe. Pochodzą one od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji. Obecnie wśród zarejestrowanych dawców jest również 13 osób z Polski.

Wystawa BODY WORLDS pokazuje, jak ogromny potencjał ma ciało każdego z nas. Dzięki innowacyjnej metodzie plastynacji, która została wynaleziona przez dr Gunthera von Hagens zwiedzający mogą poznać szczegóły dotyczące własnej anatomii, poprzez serie różnych plastynatów. Są to plastynaty całych ciał, poszczególnych układów oraz narządów. Wszystkie eksponaty dają kompletny obraz sposobu działania ciała człowieka. Nadrzędnym celem naszej wystawy jest edukacja. Inspirujemy widzów do dbania o siebie, co bez wątpienia potwierdzają ostatnie badania statystyczne przeprowadzone we Włoszech i w Niemczech przez Profesora Ernsta Lantermanna z Uniwersytetu
w Kassel. Ekspozycja jak żadna inna wpływa na nasze nawyki i zmienia postrzeganie samych siebie. – powiedziała Ewa Król-Bednarczyk, rzecznik prasowy wystawy.

Ze względu na edukacyjny charakter, ekspozycja zachęca szkoły podstawowe, średnie jak i uczelnie wyższe do praktycznej nauki anatomii podczas lekcji prowadzonych w trakcie zwiedzania wystawy. Wartość edukacyjna projektu została wysoko oceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata zdobywając ogromną popularność na każdym kontynencie. Organizatorzy zadbali o promocyjne bilety dla rodzin oraz specjalną ofertę dla placówek szkolnych - w której bilety są dostępne w cenie od 25 zł za ucznia. Zwiedzający mają także możliwość skorzystania z dodatkowej usługi – przewodnika. W tego typu lekcjach do tej pory w Polsce brało udział ponad 135 tys. uczniów.
----

Swojego rodzaju oddzielenie umysłu od ciała bardzo wiele dodało do mojego życia!
Andre Agassi, amerykański tenisista

Dziękuję za tak wnikliwe zbadanie ludzkiego ciała.
Tina Turner, amerykańska piosenkarka

Zdecydowanie oszałamiająca. Otwierająca oczy. Nigdy nie wiedziałem, że tak dużo dzieje się wewnątrz ciała ludzkiego
– niczym cichutka fabryka. Niesamowite.
Gary Oldman, brytyjski aktor, scenarzysta, reżyser i producent

BODY WORLDS zasługuje na uwagę. Towarzyszy laikowi z dziedziny medycyny i anatomii, pomagając odkrywać ludzkie ciało, pokazując i tłumacząc prostym językiem życiowe mechanizmy. Widząc serce w książce, telewizji czy na modelu to jedno, ale patrząc na prawdziwe plastyczne serce, zdając sobie sprawę z tego co mamy w sobie i nieustannej pracy naszego wewnętrznego układu, pozostaje nam tyko podziw i szacunek dla naszego ciała. Wystawa jest wspaniałym hymnem o szacunku do ciała.
L’Osservatore Romano, wydawnictwo katolickie, przy Stolicy Apostolskiej w Watykanie

Wystawa jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich ciekawych ludzkiego ciała – bez względu na wiek. Mam tutaj na myśli zarówno dzieci w wieku szkolnym, licealistów, jak i studentów, a także osoby dojrzałe. Każdy znajdzie coś dla siebie – edukację, czy refleksję nad kondycją naszego zdrowia.
Colleen Schultz, Kierownik Oświaty z Children’s Health Education.

Szczegóły:
Data: Tylko do 06.05.2018 r.
Miejsce: Galeria BONARKA
Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Bilety już od 25 zł, szczegóły na www.bodyworlds.pl

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl