Toyota Yaris
Rozmaitości
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:07

Dżem zagrał w Krynicy

19 stycznia Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju rozbrzmiała blues-rockowymi dźwiękami, a to za sprawą legendy polskiej muzyki - zespołu Dżem, który w tym roku obchodzi - uwaga - 45-lecie swojego istnienia.
Tuż po godzinie 19:00 na scenie pojawił się zespół Agyness B. Marry - jeden z sześciu półfinalistów 3. edycji Festiwalu Supportów. Aga, Piotr i Mateusz zaprezentowali krynickiej publiczności 45-minutowy set zdominowany przez kompozycje utrzymane w duchu klasycznego rocka. Charakterystyczna barwa głosu wokalistki doskonale współgrała z przybrudzonym, vintage’owym brzmieniem zespołu.

Gwiazdą piątkowego wieczoru był jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej. Dżem przez prawie pół wieku swojej historii zespół nagrał 16 studyjnych płyt i już od samego początku koncertu stało się jasne, że evergreeny będą przeplatać się na nim z nowszymi kompozycjami. Na otwarcie pojawił się utwór „Wiem, na pewno wiem – nie, nie kocham cię” z „Absolutely Live” z 1986r. Tuż po nim zabrzmiał „Gorszy dzień” - otwierający pierwszy album nagrany z Maciejem Balcarem w 2004 r. Nie zawiedli się fani czekający na klasykę - zespół zagrał miedzy innymi „Malowanego ptaka”, „Lunatyków”, „Wehikuł czasu”, „Mamy forsę, mamy czas”, „Jesiony”, czy „Sen o Victorii”. „Do przodu” i „Do kołyski” to znów utwory z dwóch ostatnich płyt grupy - „2004” i „Muza”. Na zakończenie zabrzmiało nieśmiertelne „Czerwony jak cegła”.

Następne koncerty w krynickiej Pijalni to Bajm, który zagra w piątek 26 stycznia wraz z Woro&Król - kolejnym półfinalistą Festiwalu Supportów - a dzień później Chylińska.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie www.ebilet.pl.

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury są Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencja eventowa Especto.
Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów na www.krynicazrodlemkultury.pl


mat. prasowy, zdjęcia Grzegorz Korzec
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl