Rozmaitości
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:07

Dżem zagrał w Krynicy

19 stycznia Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju rozbrzmiała blues-rockowymi dźwiękami, a to za sprawą legendy polskiej muzyki - zespołu Dżem, który w tym roku obchodzi - uwaga - 45-lecie swojego istnienia.
Tuż po godzinie 19:00 na scenie pojawił się zespół Agyness B. Marry - jeden z sześciu półfinalistów 3. edycji Festiwalu Supportów. Aga, Piotr i Mateusz zaprezentowali krynickiej publiczności 45-minutowy set zdominowany przez kompozycje utrzymane w duchu klasycznego rocka. Charakterystyczna barwa głosu wokalistki doskonale współgrała z przybrudzonym, vintage’owym brzmieniem zespołu.

Gwiazdą piątkowego wieczoru był jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej. Dżem przez prawie pół wieku swojej historii zespół nagrał 16 studyjnych płyt i już od samego początku koncertu stało się jasne, że evergreeny będą przeplatać się na nim z nowszymi kompozycjami. Na otwarcie pojawił się utwór „Wiem, na pewno wiem – nie, nie kocham cię” z „Absolutely Live” z 1986r. Tuż po nim zabrzmiał „Gorszy dzień” - otwierający pierwszy album nagrany z Maciejem Balcarem w 2004 r. Nie zawiedli się fani czekający na klasykę - zespół zagrał miedzy innymi „Malowanego ptaka”, „Lunatyków”, „Wehikuł czasu”, „Mamy forsę, mamy czas”, „Jesiony”, czy „Sen o Victorii”. „Do przodu” i „Do kołyski” to znów utwory z dwóch ostatnich płyt grupy - „2004” i „Muza”. Na zakończenie zabrzmiało nieśmiertelne „Czerwony jak cegła”.

Następne koncerty w krynickiej Pijalni to Bajm, który zagra w piątek 26 stycznia wraz z Woro&Król - kolejnym półfinalistą Festiwalu Supportów - a dzień później Chylińska.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie www.ebilet.pl.

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury są Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencja eventowa Especto.
Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów na www.krynicazrodlemkultury.pl


mat. prasowy, zdjęcia Grzegorz Korzec
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl