Toyota Yaris
Rozmaitości
Niedziela, 15 września 2013 20:38

Drużyna OSP z Pcimia zwyciężyła w I Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP (duża galeria)

SZCZAWNICA. Zakończyła się trwająca przez dwa dni weekendu przy Dolnej Stacji Kolei Linowej „Palenica” I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Najlepsi byli strażacy - ochotnicy z Pcimia.
Olimpiada rozpoczęła się mszą święta w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha, która odprawił bp Gerard Bernedzki z diecezji śląskiej, obecnie rezydent w Klasztorze Bonifratów na Krzeptówkach w Zakopanem, w koncelebrze ks. Franciszka Bondka, proboszcza szczawnickiej parafii i ks. Józefa Włodarczyka, proboszcza parafii Szlachtowa- Jaworki, czynnego strażaka i kapelana miejscowych jednostek OSP. Gośćmi byli: st. bryg. Starbała i bryg. Grzegorz Sudo.

W drugim finałowym dniu Olimpiady starowało 30 pięcioosobowych drużyn bez mała z wszystkich województw Polski, nawet z najdalszego - zachodniopomorskiego. Zawody komentował Józef Dyda, natomiast konferansjerem ogólnym imprezy był Piotr Gąsienica.

Bezapelacyjnie pierwsze miejsce w tej wymagającej nie lada umiejętności sprawnościowej i kondycyjnej oraz znajomości obsługi sprzętu gaśniczego zajęła drużyna z Pcimia. Prowadziła po pierwszym dniu i nie dała sobie odebrać zwycięstwa, pomimo, że bardzo naciskała ich drużyna z Zębu, która ostatecznie musiała się zadowolić zajęciem drugiego miejsca. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Starego Bukowna. Zwycięskie drużyny w nagrodę otrzymały czeki na kwotę 4, 2, 1 tysiąca złotych przez rodzinę Mańkowskich Spółki Thermaleo oraz nagrody rzeczowe i upominki ufundowane przez sponsorów.

Kolejne miejsca zajęły drużyny z OSP – Ludźmierz, Siewierz Osiedle, Ostrówek, Chorągwica, Jastrzębie Górne, Jurków, Bojszowy, Jabłonka, Niepołomice, Brzezna, Węgrzce Wielkie, Szczawnica.

W zmaganiach dziewcząt i kobiet pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca OSP Kołki. Drugie miejsce OSP w Siewierzu. Właśnie z tej drużyny jury wybrało miss Olimpiady. Trzecie miejsce zajęła drużyna z OSP Żabia Wola.

Nagrody wręczał m.in. burmistrz Grzegorz Niezgoda, który w imieniu organizatorów zaprosił wszystkie drużyny do Szczawnicy na kolejną przyszłoroczną Olimpiadę.

W przerwach między zawodami odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z nagrodami oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „Pieniny” z Krościenka.

Olimpiadę zorganizowali: Spółka Thermaleo, Dariusz i Zbigniew Tokarscy z „Tok-Bike” we współpracy z Urzędem Miasta i Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz przy wydatnej pomocy strażaków z miejscowej OSP.

Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Prezes ZOW OSP RP Województwa Małopolskiego Edward Siarka i Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Mróz.

Tekst i zdjęcia Stanisław Zachwieja
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl