Rozmaitości
Wtorek, 2 września 2014 19:49

Drugi przetarg na wyłonienie długoletniego dzierżawcy parkingu w Pieninach unieważniony

Nie ma szczęścia zaplanowana przez władze Szczawnicy inwestycja budowy parkingu piętrowego. Drugi przetarg na budowę, do którego zgłosiły się dwie firmy, został anulowany.
- Anulowanie przetargu związane jest z tym, że obie firmy, które przystąpiły do przetargu zaproponowały cenę wykonawstwa inwestycji w wysokościach o wiele wyższych, aniżeli zostało to, określone w procedurze przetargowej dotyczącej planowanej inwestycji - mówi Grzegorz Niezgoda, burmistrz Szczawnicy.

Ta decyzja spowodowała, że, jak wcześniej sygnalizował w swoich wypowiedziach burmistrz Niezgoda, władze Szczawnicy zwróciły się do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego z wnioskiem o przedłużenie terminu oddania do użytku planowanej inwestycji do końca czerwca 2015 r.

Kolejny przetarg na realizację inwestycji będzie ogłoszony zaraz po otrzymaniu decyzji o przedłużeniu terminu zakończenia inwestycji, na przełomie miesięcy września i października br.

Przypomnijmy, że w projekcie parkingu ma znaleźć się 217 miejsc dla samochodów osobowych oraz 16 miejsc parkingowych dla autobusów, a także stylowy pasaż siedmiu lokali przeznaczonych na działalność gospodarczą.

Projekt realizowany jest po obu stronach granicy polsko-słowackiej pod nazwą „Wzrost atrakcyjności turystycznej Szczawnicy i Leśnicy – miast pogranicza polsko-słowackiego poprzez rozbudowę infrastruktury turystycznej” w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej – Program Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013 i dotyczy wykonania rozbudowy Pienińskiej Chaty w słowackiej Leśnicy oraz parkingu piętrowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Szczawnicy, w bezpośrednim sąsiedztwie przystani flisackiej.

Całość inwestycji dofinansowana jest ze środków unijnych w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych, pozostała kwota zabezpieczona ma być poprzez jednorazową wpłatą od wieloletniego dzierżawcy, który wygra przetarg.

Tekst Henryk Janusz Olkiewicz
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl