Rozmaitości
Sobota, 10 listopada 2018 10:00

Dr Maciej Kawecki będzie gościem specjalnym spotkania Forum Informatyków Samorządowych

W związku z wejściem w życie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych pojawiło się sporo wątpliwości, dotyczących zapisów i ich dostosowaniem do przepisów, stosowanych w urzędach. Informatycy z Małopolski będą mogli porozmawiać z ekspertem w zakresie ochrony danych osobowych podczas zbliżającego się comiesięcznego spotkania Forum Informatyków Samorządowych 28 listopada w Krakowie.
W ramach Forum Informatyków Samorządowych, działającym przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji, postanowiliśmy zaprosić do udziału w Forum Dyrektora Departamentu Zarządzania Danymi Ministerstwa Cyfryzacji, dra Macieja Kaweckiego, Koordynatora reformy ochrony danych osobowych. Spotkanie będzie okazją do przedyskutowania i rozwiania wątpliwości w zakresie stosowania RODO, pół roku po zmianie przepisów w jst. Udział Pana Dyrektora dra Macieja Kaweckiego ma charakter informacyjny 
i w związku z tym nie pobiera za nie honorarium. Wydarzenie odbędzie się w budynku przy ul. Szlak 65 (parter, sala konferencyjna), rozpoczęcie o 10:00.

Forum Informatyków Samorządowych powstało przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie 20 stycznia 2010 roku. Obecnie zrzesza 63 osoby odpowiedzialne za informatyzację oraz obsługę informatyczną jednostek samorządu terytorialnego z terenu Małopolski. Głównym celem działania Forum jest doskonalenie poziomu i sprawności funkcjonowania samorządu terytorialnego w zakresie informatyzacji  oraz prezentowanie opinii członków Forum wobec innych instytucji i organizacji.

Szczegółowe informacje dotyczące spotkania dostępne są na stronie internetowej na stronie internetowej: www.mistia.org.pl.

Dr Maciej Kawecki
Doktor nauk prawnych. W latach 2016-2017 doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Cyfryzacji. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na którym obronił pracę doktorską nt. unijnej reformy ochrony danych osobowych. Studiował również na Uniwersytecie 
w Sztokholmie oraz Uniwersytecie J. W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. W latach 2015-2016 zatrudniony w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Autor kilkudziesięciu publikacji 
z zakresu bezpieczeństwa danych osobowych, uczestnik kilkudziesięciu krajowych oraz międzynarodowych konferencji naukowych z zakresu prawa nowych technologii.
Dr Kawecki został laureatem konkursu Wolters Kluwer Polska i Dziennika Gazety Prawnej - Rising Stars 2017, otrzymując nagrodę specjalną w listopadzie 2017 roku. W tym samym roku dr Kawecki, w prowadzonym od lat, przez tę samą Gazetę rankingu, znalazł się na liście 50-ciu najbardziej wpływowych prawników, zajmując 23 miejsce.
Uzasadniając przyznanie tych wyróżnień zwrócono uwagę na tytaniczną pracę, jakiej dokonał dr Kawecki na rzecz wdrożenia w Polsce unijnej reformy ochrony danych osobowych (RODO), której owocem jest uchwalona i podpisana w dniu 22 maja 2018 r., przez Prezydenta RP, nowa ustawa o ochronie danych osobowych i projekt przepisów wprowadzających, który zmienia około dwieście aktów prawnych.mat. prasowe FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl