Rozmaitości
Niedziela, 23 kwietnia 2017 11:32

Dobiegł końca Orawski Festiwal Artystyczny (zdjęcia)

Dziś zakończyła się 3. edycja Orawskiego Festiwalu Artystycznego, który w odbywał w Jabłonce i Lipnicy Wielkiej.
W sobotę jury wysłuchało występów uczestników tegorocznego konkursu, a podczas wieczornej gali, którą poprowadził Przemysław Kopiejka, ogłoszono zwycięzcę oraz wręczono nagrody i dyplomy.

Najlepszy w tym roku okazał się, założony w 2016 roku, grający na pograniczu ballady, bluesa i rocka, krakowski zespół „Into day”. Zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać również laureatów poprzedniej edycji: grupę „Ostatni z Raju” i Piotra Materę oraz obejrzeć barwne, rozśpiewane i roztańczone zespoły folklorystyczne: „Orawiaków” z Lipnicy Wielkiej i Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” z Nowego Sącza.

Ponadto w ramach wydarzenia zorganizowano m.in. warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych w Lipnicy Wielkiej i rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Moja wizja Orawy za 10 lat”. W Orawskim Centrum Kultury można było obejrzeć także prace fotograficzne Łukasza Sowińskiego, Jakuba Wojtyczka i Dominiki Żywczak. Całość zamknęła uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej.

tekst i zdj. Andrzej Habina
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl