Golemo
Rozmaitości
Piątek, 12 maja 2017 12:28

Dni otwarte w DDOM

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach to nowatorska placówka opieki senioralnej, która pokazuje swoją skuteczność terapeutyczną. Teraz warunki opieki nad podopiecznymi będą mogli poznać wszyscy zainteresowani.
Personel placówki, prowadzonej przez Centrum Zdrowia Tuchów,zaprasza do Wierzchosławic 18 i 19 maja w godz. od 9:00 do 17:00 w ramach Otwartych Dni Funduszy Europejskich.

W przypadku osób niesamodzielnych, w podeszłym wieku decyzje o umieszczeniu w placówce podejmują na ogół członkowie rodzin. Dlatego godziny akcji zostały wybrane tak, aby mogli oni także po pracy odwiedzić DDOM, zlokalizowany w Ośrodku Zdrowia w Wierzchosławicach. Prócz obejrzenia poszczególnych pomieszczeń można będzie także porozmawiać z personelem i podopiecznymi. Ponadto dodatkowo w drugim dniu 19 maja od 9:30 do 12:30 zorganizowane zostaną otwarte zajęcia terapii zajęciowej. W tym czasie można będzie obejrzeć wspólne działania zespołu i pacjentów. - Dobór odpowiedniej formy terapii zajęciowej sprawia, że prócz pacjenci prócz poprawy sprawności ruchowej i lepszej kontroli chorób stają się też silniejsi psychicznie– uważa lekarz specjalista geriatrii Iwona Kurowska z Dziennego Domu Opieki Medycznej w Wierzchosławicach. Pacjenci placówki korzystają też ze świadczeń rehabilitacyjnych, pielęgnacyjnych i opiekuńczych oraz mają zapewnioną kontynuację leczenia. Podczas przebywania w placówce otrzymują posiłki. W ramach działań edukacyjnych także ich rodziny i i opiekunowie mogą skorzystać z przygotowania do kontynuacji opieki oraz doradztwa w wyborze odpowiednich wyrobów medycznych. Wszystkie świadczenia są bezpłatne.

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach jest alternatywną formą opieki senioralnej i służy wypracowaniu nowego standardu tej opieki w naszym kraju. Placówka w dni robocze zapewnia pacjentom opiekę połączoną z kontynuacją terapii i procesem usprawniania w zakresie codziennych czynności życiowych. DDOM jest przeznaczony dla osób niesamodzielnych, w szczególności powyżej 65 roku życia, którzy w ciągu ostatniego roku korzystali z leczenia szpitalnego.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonując pod numer: 882 139 607. Realizacja projektu „Twoja droga do zdrowia”, dzięki któremu Centrum Zdrowia Tuchów uruchomiło DDOM w Wierzchosławicach jest finansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”.

Zainteresowane osoby, które nie będą mogły odwiedzić placówki podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich mogą zaglądać do placówki dzięki spacerowi wirtualnemu pod adresem: http://czt.com.pl/files/ddom_spacer/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl