Rozmaitości
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 08:41

Dni Andrychowa już za nami

Muzycznie tegoroczny festiwal był zdominowany przez rock’n’roll i rocka. Raz po raz na scenie na Placu Mickiewicza pojawiał się zespół Bunga Band, prezentując hity Elvisa Presleya, Blues Brothers, Roya Orbisona, The Clash czy Steppenwolf. Wieczorem wystąpił młody rockowy zespół Ostatni w Raju, w którego składzie znaleźli się muzycy dobrze znani andrychowskiej publiczności.
Muzyczne atrakcje to nie wszystko. Stowarzyszenie Motocyklistów Nieznani Jeźdźcy Andrychów paradowało na swoich maszynach, a instruktorzy z Football Academy przygotowali dla uczestników imprezy (zwłaszcza tych najmłodszych) warsztaty sport&fit.

Pod znakiem rocka upłynął VI Festiwal Plackorzy. Na finał tegorocznych Dni Andrychowa, za sprawą Sebastiana Riedla i zespołu Cree, mogliśmy dodatkowo poczuć bluesa.

Tradycją Festiwalu Plackorzy jest Konkurs o Złotą Andrychowską Czapkę Kucharską. Tym razem jury, w którym zasiadali m.in. przewodniczący RM w Andrychowie Roman Babski i burmistrz Tomasz Żak, zdecydowało przyznać pierwszą nagrodę kucharzom z ośrodka Czarny Groń w Rzykach za placek Babci. Drugie miejsce przypadło gospodyniom z KGW w Roczynach za „Sernik Zosi”, a trzecie KGW z Targanic Dolnych za Miodowy Składaczek. Do konkursu zgłoszono dwanaście wypieków.

Równolegle, świętujący w tym roku 140 lat istnienia ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie przeprowadził konkurs na najlepiej udekorowany tort jubileuszowy. W konkursie, pod czujnym okiem pań ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, brały udział dziewczyny, które nie ukończyły 18. roku życia. Nagrody wszystkim uczestnikom wręczała pani prezes ABS Banku Spółdzielczego Małgorzata Matusiak, a najlepsze okazały się: Wiktoria Moskwik, Sandra Fujawa, Patrycja Kwiecień.

Obszerna fotorelacja z imprezy autorstwa Ł. Gieruszczaka na stronie www.nowiny.andrychow.eu

opr. ab

źródło: nowiny.andrychow.eu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl