Golemo
Rozmaitości
Piątek, 22 listopada 2013 00:36

Debata "Miasto kreatywne"

Samorząd województwa zaprasza na debatę „Miasto Kreatywne. Znaczenie i naznaczenie przestrzeni”, która odbędzie się w dniach 22-23 listopada w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. To dwudniowe spotkanie architektów, urbanistów, socjologów oraz artystów animujących wydarzenia w przestrzeni miejskiej.
Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o roli architektury w życiu mieszkańców, wykorzystaniu zrewitalizowanych przestrzeni, zaangażowaniu społecznym i jakości życia w mieście. Debatę otworzy Jacek Krupa z zarządu województwa małopolskiego.

W pierwszym dniu specjaliści będą dyskutować o możliwościach kreowania dobrego, przyjaznego miasta, podzielą się swoimi doświadczeniami i przedstawią w jaki sposób zmieniać z korzyścią najbliższe otoczenie. Uczestnicy obejrzą prezentacje ośmiu kreatywnych działań w przestrzeni miasta. W drugim dniu stowarzyszenie INSPIRO poprowadzi warsztaty rodzinne „Miejski patchwork” i „Perspektywa miasta”. Dla studentów organizatorzy przygotowali warsztaty architektoniczne „Dziedziniec muzealny inaczej”.

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl