Toyota Yaris
Rozmaitości
Poniedziałek, 26 lutego 2018 22:00

Dawid Kubacki z olimpijskim medalem w Nowym Targu: "Dziękuję za wsparcie, trzymanie kciuków i dmuchanie w telewizory"

NOWY TARG. - Dziękuję, że cieszycie się z naszych sukcesów, że doceniacie nasz wkład w ten sport, że to co robimy przynosi wiele radości kibicom, co jest i dla nas motywujące do dalszej pracy - mówił do radnych Dawid Kubacki. Brązowy medalista IO w Pjongczang był gościem na dzisiejszej sesji Rady Miasta i odebrał gratulacje, życzenia, kwiaty i prezent od Miasta w postaci opłaconego kursu szybowcowego.
- Bardzo się cieszę, że jest z nami pan Dawid Kubacki, tak zasłużony dla sportu i że możemy się dziś ogrzać w blasku tego brązu - przywitał olimpijczyka burmistrz Grzegorz Watycha.

- Dziękuję, że cieszycie się z naszych sukcesów, za wsparcie, trzymanie kciuków i dmuchanie w telewizory. Zabrałem ze sobą ten medal, bo podejrzewałem, że każdy będzie chciał go zobaczyć. Więc bardzo proszę: jest do dyspozycji - powiedział sportowiec.

Burmistrz wręczył olimpijczykowi voucher na szkolenie szybowcowe w nowotarskim Aeroklubie o wartości 5 tysięcy zł. - Wiem, że oprócz pasji sportowej, która znamy, czyli skoków narciarskich, pan Dawid jest modelarzem. Mamy nadzieje, że jako szybownik i modelarz będzie ambasadorem modernizacji nowotarskiego lotniska. Niech ten kurs będzie dla pana wielką radością - podsumował Grzegorz Watycha.

- Za ten kurs szybowcowy zabierałem się od kilku lat. Teraz będzie motywacja, by się za to zabrać - dziękował Kubacki.

- Na prośbę olimpijczyków nowotarskich, chcę ci pogratulować - zwrócił się do skoczka Gabriel Samolej. - Jesteś pierwszym olimpijczykiem z Nowego Targu, który zdobył medal olimpijski. To niesamowite osiągniecie. Przyjmij gratulacje i życzenia pomyślności z całego serca od innych olimpijczyków - winszował radny, hokeista, również olimpijczyk.

Krótka wizyta w Urzędzie Miasta zakończyła się wspólnym zdjęciem z radnymi.

s/ zdj. Michał Adamowski

źródło: podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl