Kopalnia
Rozmaitości
Środa, 5 kwietnia 2017 20:22

Dawać innym nadzieję

W Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, już po raz siódmy zorganizowano spotkanie młodzieży z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii.
Główną ideą przedsięwzięcia była możliwość rejestracji w Światowym Rejestrze Potencjalnych Dawców Szpiku. Akcją od wielu lat z wielkim zaangażowaniem koordynuje Iwona Kremiec z popularnego ”Chemika”.

Szerokie zainteresowanie spotkaniem znalazło swoje odzwierciedlenie w imponującej liczbie 101 nowo zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku. Dzięki głębokiej wrażliwości i empatii oraz otwarciu się na potrzeby osób zmagających się z tą wyniszczającą chorobą. W społeczności Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu, widnieje już ponad 1000 potencjalnych dawców szpiku.

- Swoją postawą pełną empatii i zrozumienia dla dramatu chorych ludzi dajemy im nadzieję na dalsze życie, stawiając potrzeby drugiego człowieka na pierwszym miejscu. Dziękuję bardzo za bezinteresowną pomoc, za pokrzepienie, które dajemy chorym ludziom, a także za dojrzałą decyzję o zasileniu Światowego Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku - podsumowuje Iwona Kremiec.

Jakub Konior

źródło: http://kolomedialnepz2somsit.pl.tl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl