Rozmaitości
Niedziela, 5 lutego 2017 12:05

Daj Włos, bo dobro zawsze wraca

Uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach odpowiadają na apel Fundacji Rak’n’Roll, która zbiera włosy na peruki dla kobiet walczących z rakiem. We wtorek, 14 lutego po raz pierwszy weźmie udział w akcji „Daj włos!”, do której zaprasza także osoby spoza szkoły. Zgłoszenia osób, które wezmą w akcji są przyjmowane do 10 lutego.
Początek akcji o godz. 9:00 w auli szkolnej. W wydarzeniu wezmą udział nie tylko uczniowie szkoły, nauczyciele, przedstawiciele dyrekcji, ale także osoby spoza społeczności szkolnej.

Akcja „Daj włos!” to apel Fundacji Rak’n’Roll, która zbiera włosy, a następnie przeznacza je na peruki dla kobiet walczących z rakiem. Osoby, które przechodzą chemioterapię doświadczają wielu skutków ubocznych, jednak najbardziej przerażającym jest dla nich utrata włosów. Fundacja Rak’n’Roll wspiera kobiety, pomaga poprawić ich kondycję psychiczną i samopoczucie, które odgrywa ogromną rolę w procesie leczenia.

Podczas trwania akcji w szkole będzie pracowało pięcioro fryzjerów/stylistów, którzy nie tylko zetną włosy ale również dobiorą odpowiednią fryzurę. Jest to podwójna korzyść dla każdego uczestnika – szlachetny uczynek oraz okazja do przejścia metamorfozy.

Zgłoszenia chętnych do oddania swoich włosów do 10 lutego (piątek) na adres mailowy: sekretariat@zsp.edu.pl, w tytule maila wpisując „#DajWłos”.

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl