Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 9 kwietnia 2015 22:49

Cyrk przyjechał (cz. 1)

Dzieciństwo, to spotkania z nasza babcią, dziadkiem i tym co kolorowe i baśniowe czyli z cyrkiem.
Gdy dorastamy świat dzikich zwierząt, klanów, treserów, akrobatów schodzi na plan dalszy w naszych zmaganiach z prozą dnia codziennego.

Po Małopolsce od miesiąca podróżuje jedyny małopolski cyrk „Safari”. Ten unikatowy cyrk ma swoją ojczyznę w Szczawnicy, a przystań koło Brzeska. Prócz tego, że jest to jedyny nasz małopolski cyrk to przedsięwzięcie rodzinne prowadzone przez Andrzeja i Elżbietę Słowików. Pasję rodziców przejęły dzieci Daniel, Szymon oraz synowa, którzy poświęcili swoje życie pasji cyrkowej. Jest to także jedyny cyrk w Polsce, który ma swoją orkiestrę.

Pan Andrzej jest góralem, swój cyrk stworzył sam od podstaw. Jest z tego bardzo dumny, bo życie cyrkowców w dzisiejszych czasach jest bardzo ciężkie. – Nie narzekamy - mówi pani Elżbieta. - Na swoje imię trzeba zapracować. Od lat mamy wierna publiczność. Do cyrku przychodzą najczęściej dziadkowie z wnukami. Dzieci to najwspanialszy i najbardziej wdzięczny rodzaj publiczność. Dla nas największą nagrodą jest publiczność – dodaje pani Elżbieta.

Jutro cyrkowcy odwiedzą podkrakowskie Zielonki, a pojutrze Niepołomice. Sezon cyrkowy trwa do listopada.

am/ zdj. Anna Mączka
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl