Golemo
Rozmaitości
Środa, 25 maja 2011 16:42

Cykl koncertów „Muzyka pod Tatrami”

Projekt „Muzyka pod Tatrami” to wspólne przedsięwzięcie Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem i Zamku Orawskiego, który jest Oddziałem Muzeum Orawskiego P.O. Hviezdoslava. Ma ono sprawić, że pogranicze będzie bardziej atrakcyjne turystycznie.
Projekt składa się z części artystyczno-edukacyjnej i inwestycyjnej. Pierwsza z nich ma na celu propagowanie dziedzictwa kulturowego i turystycznych atrakcji partnerów poprzez wspólne koncerty w Zakopanem i na Zamku Orawskim z udziałem wykonawców polskich i słowackich oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z obu stron granicy. Koncerty wykonają artyści profesjonalni i uczniowie szkół artystycznych.

W repertuarze znajdzie się muzyka Karola Szymanowskiego, a także innych kompozytorów, polskich i słowackich, dla których inspiracją były Tatry.

- W lipcu i sierpniu 2011 zapraszamy dzieci do zabawy z dźwiękami i motywami plastycznymi – inspiracjami Karola Szymanowskiego. Od września rozpoczyna się gra terenowa śladami Karola Szymanowskiego i artystów zakopiańskich, do której zaprosimy dzieci z Polski i Słowacji - piszą organizatorzy.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci oparte będą na innowacyjnej formule łączącej improwizacje muzyczne i poszukiwania nowych dźwięków. W grze miejskiej dzieci z Polski i Słowacji będą podążać śladami Karola Szymanowskiego.

Program
29 maja 2001
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem – Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie , Zakopane, ul. Kasprusie 19, wystawa „Poznajmy się” – Zamek Orawski w fotografii oraz o godz. 19.00 – koncert kameralny.
Wykonawcy: Agneška Vráblová – sopran; Erik Jambor – fortepian. W programie: Mikuláš Schneider-Trnavský, Šimon Jurovský, Bartolomej Urbanec, Vítězslav Novák, Eugen Suchoň, Karol Szymanowski

12 czerwca 2011
Zamek Orawski, Oravský Podzámok - wystawa „Poznajmy się” – „Atma” w fotografii oraz o godz. 17.00 – koncert Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod dyrekcją Agnieszki Kreiner. Wykonawcy: Pavlina Arvayova – śpiew, Janusz Miryński – skrzypce, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna, Agnieszka Kreiner – dyrygent. W programie: muzyka kompozytorów polskich i słowackich, m.in. Karol Kurpiński – uwertura do opery Zamek na Czorsztynie, Ján Cikker – Uspavanki (Kołysanki), Mikuláš Schneider-Trnavský – Pieśni, Karol Szymanowski – Taniec zbójnicki z baletu Harnasie, Wojciech Kilar – Orawa.

7 października 2011
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem – Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Zakopane, ul. Kasprusie 19 o godz. 17.00 – koncert wykonawców z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. W programie: Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski, muzyka słowacka

3 listopada 2011
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem – Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Zakopane, ul. Kasprusie 19 o godz. 17.00 – koncert wykonawców z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W programie: Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski, muzyka słowacka

29 grudnia 2011
Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem, ul. Krupówki 41 o godz. 17.00 – koncert noworoczny. Wykonawcy: Chór Towarzystwa Edukacji Artystycznej, zespół z Orawy, soliści jazzowi. W programie: muzyka świąteczna polska i słowacka.

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl