Rozmaitości
Wtorek, 19 czerwca 2018 22:51

Cudowna lampa Aladyna w Grotesce (fragment próby medialnej)

KRAKÓW. Premiera "Cudownej lampy Aladyna" w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego coraz bliżej. Ten magiczny spektakl, bogaty w muzykę, projekcje i piękne kostiumy na deskach Groteski będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend - 22,23 i 24 czerwca.
Spektakl opowiada o Aladynie, chłopcu leniwym i rozkapryszonym, dla którego najważniejsza jest dobra zabawa. Gdy umiera jego ojciec główny bohater przechodzi przemianę i dzięki własnemu sprytowi, a także pomocy mieszkającego w cudownej lampie Ducha Błękitnego, zdobywa rękę księżniczki Badrulbudury.

Przedstawienie Nurkowskiego oparte na "Baśni o Aladynie i lampie cudownej" będzie zupełnie inne niż znana wszystkim wersja filmowa bajki. - U Leśmiana, a co za tym idzie i u nas, jest o wiele poważniej. Chociaż Aladyn przeżywa podobne przygody, nie kipią one od gagów i dowcipów. Inny jest też jego towarzysz, dżin - w animowanej wersji rubaszny i niezdarny, a kreowanej przez nas tajemniczy, może nawet metafizyczny - powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej, odtwórca roli Aladyna, Dominik Gorbaczyński.

Autorkami wersji plastycznej spektaklu są Anna Sekuła oraz Małgorzata Zwolińska. To dzięki nim "Cudowna lampa..." nabiera magicznego orientalnego klimatu. W główne role wcielą się Dominik Gorbaczyński - Aladyn oraz Julia Dyga - Księżniczka. Oprócz nich na scenie zobaczymy także Franciszka Mułę (Sułtan), Włodzimierza Jasińskiego (Wezyr/Mustafa) Małgorzatę Hachlowską (Maruda), Bartosza Watemborskiego (Błękitny Duch), Olgę Przeklasę (Złoty Duch), Krzysztofa Grygiera (Czarnoksiężnik) oraz Andrzeja Kopczyka w roli Karmina.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Groteska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl