Rozmaitości
Niedziela, 16 grudnia 2018 13:02

Choinka na Franciszkańskiej


- Kochani! Jak zwykle, od lat spotykamy się o tej porze, by cieszyć się choinką, która zaraz rozbłyśnie całym swoim blaskiem. Od wieków jest ona symbolem Świąt Bożego Narodzenia (…) Choinka wskazuje na życie, a Pan Jezus przyszedł na świat jako dziecko, by obdarzyć nas życiem wiecznym. Na choince rozbłyskają światła, bo Chrystus przyszedł w nocy i swoją obecnością przyniósł ludziom światło, a wraz nim ciepło i radość. - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski, zapalając światełka na choince przed Domem Arcybiskupów Krakowskich i prosząc o jak najlepsze wykorzystanie czasu Adwentu, tak, aby móc przywitać Zbawiciela czystą duszą.
Gest metropolity poprzedził sygnał „Fanfary Honorowej”, którą wykonał Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa.

Choinkowe spotkanie dla dzieci odbyło się pod hasłem „Przyjdź Panie Jezu”. Drzewo, prawie 20-metrową jodłę, przywieźli leśnicy z Nadleśnictwa Nawojowa. Pierwszy lampion na choince zawiesił abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Uczestnicy wydarzenia zobaczyli krótkie przedstawienie, po którym nastąpił koncert ewangelizacyjnego zespołu „Moja Rodzina”. Na Franciszkańską zawitał również św. Mikołaj, który rozdawał zebranym drobne upominki.Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl