Rozmaitości
Czwartek, 30 marca 2017 19:23

Centrum Zdrowia partnerem Magicznej Torpedy

Trwa kolejna edycja akcji pomocy podopiecznym rodzinnego domu dziecka z Katmandu, w dotkniętym trzęsieniem ziemi Nepalu. Podczas cyklu imprez w Tarnowie gromadzona są fundusze na kontynuację pomocy zapoczątkowanej w 2015r. Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Wierzchosławice ufundowały rehabilitacyjne zabiegi relaksacyjne, które zostaną wylicytowane podczas najbliższych imprez.
W 2015 r. dzięki otwartym sercom ofiarodawców, dobroci i szczodrobliwości udało się zebrać ponad 7000 zł. Wszystkie pieniądze zostały przesłane do Katmandu i posłużyły do tego, aby choć trochę polepszyć ciężki los dzieci z domu dziecka. W lutym 2017 r. organizatorzy odwiedzili dzieci. Tutaj skrót ich dnia:
https://www.youtube.com/watch?v=AEUZV_JMUQA&feature=youtu.be

Obecnie w Papa’s Home mieszka 25 dzieci, unikając dzięki temu życia na ulicy. Mogą się uczyć, mieć marzenia i nadzieję, że kiedyś je spełnią. Jednak cały czas potrzebują pomocy. Dlatego zorganizowano kolejną Magiczną Torpedę, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy, które będzie można przekazać Papa’s Home. Jeszcze do 1 kwietnia w Tarnowie odbywają się koncerty i spotkania oraz „aukcje różności”

W programie pozostały:

Spotkanie z podróżnikami oraz aukcja charytatywna. 29 marca (środa) Teatr im. Ludwika Solskiego, Mała Scena, ul. Mickiewicza 4, godz. 18.00. Gośćmi „Opowieści z podróży” będą :
•Monika Radzikowska i Przemek Pakulniewicz. Prezentacja: „Przez Urianchaj i Mongolię – off- road bez samochodu”. Zaczyna się oczywiście na fejsie, bo jakby inaczej. Parę wiadomości i już łapiemy stopa na Syberii pędząc do Mongolii. Kraina ponoć niebezpieczna, wszyscy mówią, że już z niej nie wrócimy. Zapraszamy do opowieści gdzie zdradzimy czy udało nam się przeżyć. Opowieści o Syberii gdzie fizyka działa trochę inaczej. Opowieści o niezwykłych ludziach, szamanach i pradawnych kurhanach wielkich wodzów. Opowieści o Mongolii i absurdzie autostopowania na stepie. Miejscu gdzie nie ma dróg, a jedynie kierunki. O ludziach, którzy nie piją wody i mówią w wielu językach, chociaż znają tylko jeden. O gigantycznej przestrzeni i dzikich zwierzętach. Gotowi? Bo my nie możemy się już doczekać! Monika Radzikowska. Jest archeologiem i ma na to papiery, poza tym także edukatorem, rowerzystą, piechurem, autostopowiczem, pasażerem, włóczykijem, i ogólnie człowiekiem, który lubi wędrować w różne miejsca tego kraju i świata – i na to papierów nie ma, ale za to trochę doświadczenia. Przejechała autostopem m.in. spory kawał Rosji, Gruzji, Islandii i Norwegii, a ostatnio także Mongolii. W ostatnim czasie pisze i organizuje warsztaty dla dzieci. Prowadzi bloga wplecakuniesione.blogspot.comPrzemek Pakulniewicz. Wołają na mnie Przemek. Od 27 lat permanentnie się uśmiecham. Czasem zakrawa to wręcz o defekt genetyczny. Wierszyki i kabarety za młodu. Wiecznie pędzę. Ponad 20 prac za mną, bo nuda. Dwa lata firmy, masażysta, no ale nuda. Wyjazd za granicę. Szkocja pięknie, fajnie ale nuda. Biegam, wspinam się i marzę o wysokich górach. Podróżuję bo wtedy się nie nudzę nawet jak jest nuda. Aktualna wizja na życie? Podróże i międzynarodowa praca z młodzieżą. Marzy mi się organizować wymiany młodzieżowe z ramienia Ersamus + itp. Jedynie strach, bo nuda czyha…

•Paweł Kunz – dziennikarz największego polskiego portalu dla podróżników Fly4free.pl. Prezentacja pt. „Podróż niejedno ma imię”. Podróżować można na wiele sposobów. A wraz z wiekiem, zmieniamy tylko zawartość plecaka. Paweł Kunz, dziennikarz-podróżnik z portalu Fly4free.pl, coś o tym wie. Samotnie odwiedził ponad 100 państw świata, był w tym największym (Rosja), najmniejszym (Watykan) i w tym podobno najważniejszym (Stany Zjednoczone). Przejechał pustynię Takla-Makan, włóczył się po Jedwabnym Szlaku, ganiał po Arktyce w poszukiwaniu zorzy polarnej, zawiózł pomoc humanitarną do domów dziecka w Kirgistanie. Szukał wampirów w rumuńskich zamkach, potwora z Loch Ness w Szkocji, śladów zamachu przy granicy Gruzji z Osetią Południową, uciekał przed wojskiem w tureckich górach. Nie spał w Spale, lecz pił w Pile. Był i w Piekle i w Niebie (oba w gminie Końskie). A od kilku lat prawie wszędzie zabiera ze sobą trzy blondynki, w tym dwie MOCNO niepełnoletnie, udowadniając, że z dziećmi da się wyruszyć w każdą drogę. Wyruszcie z nim!

•Tomasz Jakimiuk – laureat Kolosów 2016 (największych w Europie Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów), które odbyły się 10-12 marca 2017 w Gdyni : Nagroda Publiczności oraz Nagroda Dziennikarzy. Prezentacja pt. „ Z Podlasia do Chin na hulajnodze”. Samotna wyprawa hulajnogą i autostopem za garść złotówek przez Ukrainę, Rosję, Mongolię i Chiny, aż po Wyżynę Tybetańską. 105 dni w drodze liczącej łącznie ponad 18 tys. km. By zrealizować swój cel, pochodzący z Siemiatycz „weteran przydrożnej kontemplacji” Tomasz Jakimiuk musiał przezwyciężyć wiele barier, wykazać się kreatywnością i siłą ducha, podejmować ryzyko, złamać prawo i zmierzyć się ze śmiercią. Dopiął swego. Nie tylko udowodnił, że hulajnoga może być doskonałym narzędziem podróży, ale też odnalazł (i spróbował!) stuletnie jajo. Wraz z autorem bloga www.jaktodaleko.pl ruszymy w pełną przygód i emocji podróż na Daleki Wschód.

Koncert i aukcja charytatywna. 31 marca (piątek) - Restauracja „U Młynarzy”, ul. Kołłątaja 9, godz. 19.00 - Wystąpi Tarnowski Chór Gos.pl. Chór wykonuje głównie muzykę określaną jako Contemporary Gospel – jest to muzyka bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z południa USA wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka i pop. Chór GOS.PL mówi o sobie, że „rozsadza te ramy jeszcze bardziej”. W kręgu repertuarowym znajdują się utwory rozpościerające się od tradycyjnych Negro Spirituals, aż po Hip-hop, od nawiązań do klasyki po szeroko rozumiany folklor.

Koncert i aukcja charytatywna. 1 kwietnia (sobota) - Tarnowskie Centrum Kultury, Rynek 5, godz. 19.00 -

Wystąpią: Need More Clouds i zespół MONK. Need More Clouds to finaliści eliminacji Przystanku Woodstock 2017- stypendyści Miasta Tarnowa- uczestnicy Must Be The Music 8 (4 x tak)- uczestnicy Festiwalu Jarocin 2015- zwycięzcy Festiwalu Rock in Mińsk 2016.

Zespół wokalny MONK to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze „grają”. Swoją twórczość określają jako „współczesną jazzowo – popową muzykę a’capella”. Ich muzyka to połączenie różnych gatunków takich jak: jazz, pop, rock, a nawet muzyka klasyczna w unikalny sposób – zero instrumentów, tylko głosy ludzkie. W ich repertuarze znaleźć można przeboje muzyki pop (m.in. z repertuaru Michaela Jacksona, Queen, Stinga, Elvisa Presleya,), standardy jazzowe oraz składanki najpopularniejszych piosenek polskich artystów: Marka Grechuty, Czesława Niemena, Grzegorza Ciechowskiego, Mieczysława Fogga. Monk powstał w 1995 roku, ale w obecnym składzie śpiewa od 2001 roku. Zespół tworzą: Marcin Sobczyk, Grzegorz Ważny, Mirosław Pasek, Tomasz Stec, Piotr Cyz.

źródło: Centrum Zdrowia Tuchów

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl