Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 29 maja 2014 19:38

Były dyrektor ośrodka egzaminacyjnego na prawo jazdy w Nowym Sączu przyznał się do brania łapówek od kursantów

Prokuratura Okręgowa w Krakowie zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Józefowi P., byłemu dyrektorowi Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Jest on oskarżony o przyjmowanie łapówek w zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy.
Według prokuratury Józef P., będąc dyrektorem MORD, w okresie od stycznia 2010 roku do 2012 roku w Nowym Sączu i Witowie, przyjął 31 razy łapówki w wysokości od 500 zł do 1500 zł w zamian za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy kat. B,C. Zdaniem śledczych, Józef P. uczyniło sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Były dyrektor przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Dlatego też prokuratura skierowała do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy.

Jest to już 10 akt oskarżenia skierowany do sądu w sprawie dotyczącej wręczania korzyści majątkowej w zamian za załatwienie prawa jazdy. Wcześniej oskarżeni zostali już m.in. instruktorzy, właściciele szkół nauki jazdy, kursanci i egzaminatorzy.

- Ustalono, iż nielegalny proceder odbywał się w ramach egzaminów przeprowadzanych w specjalnie do tego tworzonych popołudniowych grupach obsadzanych każdorazowo przez ściśle określonych egzaminatorów - informują krakowscy śledczy. - W przestępczy proceder był zaangażowany sam dyrektor MORD w Nowym Sączu - Józef P., który przyjmował korzyści majątkowe od właściciela ośrodka szkolenia kierowców w Krakowie w zamian za umożliwienie wskazanym przez niego kursantom pozytywnego zdania egzaminu teoretycznego i praktycznego.

oprac. r/

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl