Rozmaitości
Wtorek, 11 czerwca 2019 13:00

Bukowiec: 1,2 kilometra nowej nawierzchni

Mieszkańcy Bukowca w gminie Korzenna (pow. nowosądecki) nie narzekają już na zniszczony asfalt. Właśnie zakończyły się prace remontowe przy ponad 1,2-kilometrowym odcinku drogi w tej miejscowości.
- Bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców Bukowca – mówi sołtys Helena Biel. – Tyle lat czekaliśmy na remont nawierzchni i wreszcie się udało. Super!

Na początku tego roku Powiat Nowosądecki otrzymał promesę na ponad 5 milionów złotych. Pieniądze na remont drogi Lipnica Wielka - Bukowiec na długości 1240 metrów stanowią jej część. Zostały przekazane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi, a resztę dołożył Powiat Nowosądecki.

- Teraz na pewno będzie bezpieczniej – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Nie dość, że jest nowa nawierzchnia, to jeszcze są namalowane linie boczne, żeby lepiej jeździło się w nocy. Cieszę się, że udało nam się wykonać tę inwestycję.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, radny powiatowy Marcin Bulanda, radny gminy Korzenna Rafał Gajewski i szef Powiatowego Zarządu Dróg Adam Czerwiński.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl