Rozmaitości
Piątek, 23 września 2016 14:44

Budżet obywatelski w Krynicy-Zdroju

Zakończył się kolejny etap realizacji budżetu obywatelskiego Krynicy-Zdroju na rok 2017, który polegał na weryfikacji złożonych przez mieszkańców propozycji zadań publicznych.
Do I edycji budżetu obywatelskiego Krynicy-Zdroju mieszkańcy zgłosili 20 wniosków . Po ich weryfikacji do głosowania zakwalifikowano 15 projektów. 4 z nich nie były zgodne z Regulaminem budżetu obywatelskiego, a 1 wniosek został wycofany.

- Bardzo cieszy duże zaangażowanie mieszkańców Krynicy w sprawy naszego miasta, które pokazuje liczba złożonych wniosków – mówi Dariusz Reśko. - Większość zgłoszonych projektów dotyczy budowy lub remontu miejskiej infrastruktury, ale pojawiły się także pomysły o charakterze „miękkim”, które stanowią propozycje uatrakcyjnienia czasu wolnego mieszkańcom. Szacunkowe wartości zgłoszonych propozycji realizacji zadań wahają się od 16 000 zł do ponad 180 000 zł. Projekty zostały dobrze opracowane przez wnioskodawców. Niemałą zasługę w tej kwestii przyniosła kampania informacyjna, prowadzona od 11 lipca, w trakcie której staraliśmy się dotrzeć z informacją o budżecie obywatelskim Krynicy-Zdroju do każdego mieszkańca. Dodatkowo autorzy projektów mieli możliwość stałej konsultacji z pracownikami urzędu przy opracowaniu wniosków. Podczas weryfikacji projektów, która trwała od 20 lipca, we wnioskach, które zawierały błędy formalne lub merytoryczne, autorzy projektów mieli możliwość jednorazowego naniesienia poprawek. Tylko w jednym przypadku wnioskodawca nie skorzystał z tej możliwości. Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką liczbę mieszkańców miasta, 20 złożonych projektów, z czego 15 zakwalifikowanych pod głosowanie, to naprawdę świetny wynik. – dodaje burmistrz.

W połowie rozpoczęła się kampania promocyjna propozycji zadań do realizacji, która potrwa miesiąc. Podczas jej trwania autorzy projektów będą mieli możliwość przekonania mieszkańców do swoich pomysłów. Głosowanie na proponowane do realizacji zadania odbędzie się w terminie 30 września do 14 października. W głosowaniu udział mogą wziąć wszyscy zameldowani mieszkańcy Krynicy-Zdroju, którzy ukończyli 16 lat. Każdemu mieszkańcowi przypada jeden głos oddany na dowolny projekt zadania. Mieszkańcy będą mogli głosować za pomocą karty do głosowania wrzucając ją do urny we wskazanych punktach lub przesłać na adres Urzędu Miejskiego. Głos będzie można oddać również za pośrednictwem strony internetowej: wspoldecydujemy.pl/gmina-krynica-zdroj
22 października poznamy ostateczne wyniki głosowania.
Więcej informacji na stronie www.krynica-zdroj.pl

źródło: Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl