Rozmaitości
Środa, 20 lipca 2022 07:28

Budowa hali w Marcinkowicach: niebawem rozegramy tu pierwsze mecze

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach są bardzo zaawansowane. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski rozmawiał dzisiaj z szefem firmy wykonującej inwestycje Piotrem Gurgulem i kierownikiem budowy Arkadiuszem Wojtasem.
- Za niedługo rozegramy tutaj pierwsze mecze – mówił z uśmiechem starosta Marek Kwiatkowski. – W hali montowane są obecnie elementy wyposażenia, niebawem będzie kładziony parkiet. Są już trybuny i konstrukcje do gry w koszykówkę. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Gotowa jest już strzelnica. Cieszę się, że widać tak duże postępy prac.

Hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 20 milionów złotych. Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu, na terenie którego nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (pchnięcie kulą, rzut młotem i dyskiem).

Aby nie obciążać powiatowego budżetu gigantycznymi kosztami budowy, władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały już wielomilionowe dofinansowanie do tych inwestycji.

Fot. Maria Olszowska
WSB
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl