Rozmaitości
Piątek, 2 października 2020 13:00

Bookcrossing w Galerii Bronowice

Jak dać książkom drugie życie, a samemu zyskać nowe i pasjonujące lektury? Wystarczy w dniach 8-10 października odwiedzić Galerię Bronowice i wziąć udział w wielkiej akcji bookcrossingowej.
Każdy, kto posiada w swojej domowej bibliotece przeczytane tytuły, może przynieść je do centrum handlowego i wymienić na nowe książki. Wymiana jest prosta i całkowicie bezpłatna!

Czym właściwie jest bookcrossing? Idea została zapoczątkowana w latach 80. XX wieku, ale szerszą popularność zyskała w 2001 roku, gdy amerykański programista Ron Hornbaker postanowił rozpropagować ją na cały świat. Zamysł został wówczas nazwany bookcrossingiem. W Polsce idea rozwija się prężnie od 2003 roku.

Akcja bookcrossingowa w Galerii Bronowice to kolejna już odsłona tego popularnego, przyciągającego prawdziwe tłumy osób, wydarzenia promującego czytelnictwo i pokazującego, że czytanie jest modne. W dniach 8-10 października, na poziomie 0 centrum handlowego, pojawi się Punkt Wymiany Książek. Jak wziąć udział w akcji? To bardzo proste. Wystarczy przynieść ze sobą książki, które z różnych powodów chcemy wymienić na inne i pozostawić je na specjalnym regale. Również z tego miejsca możemy zabrać ich tyle samo, ile przynieśliśmy. Dzięki temu nasza domowa kolekcja powiększy się o lubiane tytuły. A oddane przez nas książki znajdą nowych właścicieli. Bookcrossing stanowi też świetną okazję, aby wymienić się opiniami z innymi czytelnikami.

Galeria Bronowice nie po raz pierwszy promuje czytelnictwo. Wiele propozycji kulturalnych, dostępnych na terenie centrum handlowego sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Dowodem na to, że popularność książek nie słabnie, jest dostępna dla wszystkich Czytelnia, działająca na poziomie +1 obiektu. Umieszczona w zacisznej strefie na antresoli świetnie nadaje się do tego, aby odpocząć tam w przerwie pomiędzy zakupami, oddając się czytaniu książek.

Punkt Wymiany Książek, znajdujący się na poziomie 0, czynny będzie 8 i 9 października w godz. 16.00-20.00 oraz 10 października w godz. 09.00-18.00. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających Galerię Bronowice przypominamy o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego oraz zakrywaniu nosa i ust na terenie centrum handlowego.

mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl