Rozmaitości
Sobota, 24 maja 2014 19:38

Boogie Band z Kielc oraz Big-Band z Nowego Targu - laureatami Festiwalu Orkiestr Rozrywnowych (zdjęcia i filmiki)

NOWY TARG. W III Festiwalu Big Bandów i Orkiestr Rozrywkowych Szkół Muzycznych I i II st. wzięło udział udział sześć zespołów Byli to muzycy z Kielc, Bochni, Olkusza, Czasławia, Dobczyc i Nowego Targu.
Jury zdecydowało, iż pierwsze miejsce ex aequo zdobyły zespoły Big Band „Boogie Band ZPSM Kielce” oraz Big-Band PSM I i II st. w Nowym Targu. Drugie miejsce przyznano Orkiestrze Rozrywkowej SM I st. w Czasławiu. Dodatkowo wyróżniono uczniów - Annę Pawłowską (Big Band „Boogie Band ZPSM Kielce”), Mikołaja Franczaka (Orkiestra Dęta - PSM I st. w Bochni) oraz Waldemara Siute (Big-Band PSM w Nowym Targu). Tak zdecydowali profesjonalni jurorzy - muzycy.

Big Bandy, Orkiestry i Zespoły Rozrywkowe dały niesamowity koncert. W programie znalazły się utwory jazzowe, ale były też niespodzianki. Bo jak inaczej nazwać zaaranżowane na sekcje dęte - "Lambadę", przeboje The Beatles, ABBY, motywy z filmów o Agencie 007, czy "Mission Impossible". Dodatkowo Boogie Band z Kielc wystąpił z wokalistką, która zaśpiewała "What a Wonderful World". W sieci znaleźć można podobnie nagranie zespołu:Podobnie jak wiązankę przebojów zespołu ABBA:Lub wspomnianego "Jamesa Bonda":W podobnym klimacie zaprezentowała się Orkiestra Dęta - PSM I st. w Bochni (utwór "Coco Jambo" na flety i perkusję!), Zespół Rozrywkowy - PSM I st. w Olkuszu, Orkiestra Rozrywkowa - SM I st. w Czasławiu (która miała niesamowitego dyrygenta) i Zespół Rozrywkowy - SM st. w Dobczycach. Tu prawdziwy popis gry na trąbce dał lider zespołu.

Gospodarze Festiwalu - Big-Band nowotarski znany jest tutejszej publiczności. Dla przypomnienia - poniżej nagranie nieco starsze, ale oddające specyfikę zespołu:

Tequila


Oye como va


Sabina Palka, zdj. Beniamin Rafiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl