Rozmaitości
Środa, 8 lutego 2017 21:58

Bielszczanie dla hospicjum

Zrzeszeni w Beskidzkiej Izbie Lekarskiej lekarze zainicjowali akcję pomocy bielskiemu Hospicjum Stacjonarnemu im. Jana Pawła II. Lekarze zbierają środki na bieżącą działalność Hospicjum także podczas dorocznego Balu Lekarza, z którego dochód zostanie przekazany właśnie na ten cel.
Budowane przez wiele lat Hospicjum Stacjonarne im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, prowadzone przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, od 1 października 2016 roku przyjęło w swoje progi pierwszych pacjentów. Od momentu otwarcia, w godnych warunkach, bez bólu, w otoczeniu fachowego, życzliwego personelu, odeszło 22 nieuleczalnie chorych pacjentów. W tym momencie uruchomione jest tylko jedno piętro z piętnastoma łóżkami, mimo, że na pacjentów czeka jeszcze jedna kondygnacja. Dlaczego tak się dzieje? NFZ nie przyznał środków dla Hospicjum. Wszelkie środki na bieżącą działalność Hospicjum, pozyskiwane są ze zbiórek oraz od darczyńców.

Hospicjum brakuje środków na bieżące potrzeby, wynagrodzenia dla personelu, opłaty za prąd, gaz, wodę. Potrzebne są także środki higieny osobistej: pampersy, środki myjące, wszelkiego rodzaju detergenty. Na miesięczne utrzymanie Hospicjum wydaje minimum 70 tys. złotych.

Aby wesprzeć działania Hospicjum Beskidzka Izba Lekarska zorganizowała doroczny Bal Lekarza, na który zaprasza nie tylko lekarzy ale i te wszystkie osoby, którym nie jest obojętny los Hospicjum. Bal odbędzie się 11 lutego w Hotelu Vienna w Bielsku-Białej. Szczegóły na temat Balu: www.bil.bielsko.pl Dochód z imprezy przekazany zostanie na bieżącą działalność Hospicjum. Ważna jest każda złotówka, za którą prowadzący Hospicjum serdecznie dziękują.

Pomóc można także wpłacając darowiznę na konto:
Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne
Getin Noble Bank SA 14 1560 0013 2353 8856 6000 0001

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl