Rozmaitości
Czwartek, 18 września 2014 21:36

Biegnij z Nami, czyli 2krwiobieg Kraków zaprasza

Już w sobotę na Krakowian czeka niesamowita impreza 2krwiobiegKraków. Bieganiem będziemy promować honorowe krwiodawstwo - mówi Małgorzata Pyka dyrektor Małopolskiego Oddziału Okręgowego Małopolskiego Czerwonego Krzyża.
W biegu wezmą udział krwiodawcy, biegacze i mieszkańcy Krakowa, którzy poprzez udział w biegu udzielą poparcia ruchowi HDK PCK. Chyba nikt w takim celu w Polsce nie biega.

- Ja osobiście biegam trochę, ale w tym roku nie wystartuję ze względu na wakacyjną kontuzję. Za rok z pewnością będę na starcie - obiecuje szefowa małopolskiego PCK.

Idea czerwonokrzyskiego biegu narodziła się z potrzeby pozyskania nowych krwiodawców, chęci połączenia zdrowego stylu życia i biegania z ruchem Honorowych Dawców Krwi. Do czwartku zarejestrowanych było już ponad dwustu pięćdziesięciu biegaczy.

2krwiobieg Kraków rozpocznie się jak na bieg z prawdziwego zdarzenia przystało pod Wawelem na Bulwarze Czerwińskim. Trasa biegu prowadzi spod Wawelu bulwarami wzdłuż prawego i lewego brzegu Wisły. Uczestnicy przebiegną z jednej strony Wisły na drugą. Najpierw biec będą przez Most Dębnicki, a potem przez Kładkę Ojca Bernatka.Bieg składa się z dwóch pętli, każda 4,700 metrów. Bieg można zakończyć po jednym okrążeniu lub kontynuować całą trasę. Ciekawą sprawą są pakiety dostępne w zapisach startowych (Rodzina, Przyjaciele, Uczestnicy Indywidualni, Seniorzy, Uczniowie i Studenci, Firma, Honorowi Dawcy Krwi, Wirtualny Biegacz i Tandem biegowy).

Zapisy odbywają się przez formularz internetowy w zakładce ZAPISY do wyczerpania limitu miejsc. Szczegóły - www.krwiobiegkrakow.pl

AM
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl