Rozmaitości
Sobota, 18 lutego 2017 12:04

Bieg Pamięci w Muzeum Lotnictwa Polskiego

W niedzielę 26 lutego, punktualnie o godz. 12 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie startuje bieg: Tropem Wilczym upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Nie jest to zwykły bieg. To wydarzenie wystartuje w tym samym dniu i o tej samej godzinie w 240. polskich miastach, oraz Nowym Jorku, Chicago, Londynie, Wilnie i wielu innych, gromadząc na starcie ponad 60 000 biegaczy!
W każdym z miast biegacze mają do pokonania dystans symboliczny - 1963 metrów - upamiętniający rok w którym zabity został ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek. W tym biegu nie liczy się czas w jakim pokonamy trasę. Uczestnicy często biegną z polską flagą, z małymi dziećmi za rękę lub osobami starszymi. Biegacze na ten dystans zakładają koszulki z wybranym bohaterem, które otrzymują w pakiecie startowym.

Po przebiegnięciu Biegu Honorowego i chwili wypoczynku biegacze startują w rywalizacji na czas. Każde miasto wybiera samodzielnie organizowany przez siebie dystans. W Krakowie będzie to 5 km. Dystans odpowiedni dla każdego.

Kraków zorganizuje Bieg Tropem Wilczym już po raz drugi. Tak jak w ubiegłorocznej edycji biegacze mają do pokonania niezwykłą trasę. Wiedzie ona pasami historycznego lotniska, które działało tu w latach 1912 - 1963. Wzdłuż trasy biegu będzie można podziwiać majestatyczne eksponaty samolotów wojskowych.

Na mecie uczestnicy otrzymają wyjątkowy medal, oraz zostaną poczęstowani wojskową grochówką. Biegacze będą też mieli możliwość zwiedzenia wystaw muzeum lotnictwa bezpłatnie, a osoby towarzyszące w promocyjnej cenie. Na koniec odbędzie się uroczysta dekoracja najszybszych biegaczy. Specjalne trofea czekać będą również dla najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu.

Organizatorami biegu w Krakowie są: Runonline.pl - Centrum Treningu Biegowego, oraz Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. Stanisława Konarskiego.

Limit uczestników w Krakowie: 1000 osób

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl