Rozmaitości
Środa, 23 października 2013 11:19

Białodunajecki XX Festiwal papieski „Jan Paweł II – Papież Dialogu” - wyniki i zdjęcia

BIAŁY DUNAJEC. W auli Zespołu Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Białym Dunajcu odbył się XX Festiwal Papieski „Jan Paweł II – Papież Dialogu”, w którym wzięli liczny udział dzieci, młodzież i dorośli z całego niemal Podhala.
Jury w składzie: Aniela Bafia- kronikarka z Poronina, członek Związku Podhalan O/Poronin, Jadwiga Bartosz- Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, Marzena Bąk –wizytator Kuratorium Oświaty, Delegatura w Nowym Targu, Józefa Wrzesień – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tatrzańskiego oraz sekretarz Związku Podhalan O/ Biały Dunajec, Agata Bentkowska-Mitana- wykładowca z PPWSZ w Nowym Targu, Danuta Madeja Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepiskach, Andrzej Jacek Nowak – wójt Gminy Biały Dunajec, Jarosław Błażusiak - redaktor portalu internetowego Laudate.pl, Henryk Jerzy Musa Kot – poeta z Kaszub, po przesłuchaniu recytatorów, gawędziarzy, poetów, solistów, grup śpiewaczych i teatralnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: grupy śpiewacze- Szkoła Podstawowa kl. 0-III
Wyróżnienia: klasa II Katolickiej Szkoły w Czerwienne
3 miejsce- Duet Aleksandra Lassak i Martyna Dziedzic
2 miejsce- Biołodunajcanie
1 miejsce- Promyczki z SPSK w Starem Bystrem

Kategoria: grupy śpiewacze- Szkoła Podstawowa kl. IV-VI
Wyróżnienie- grupa śpiewacza z Odrowąża
3 miejsce – Grupa śpiewacza SPSK w Starem Bystrem
2 miejsce – Grupa śpiewacza z Działu
1 miejsce – Biołodunajcanie
1 miejsce – Zespół Majus z Olczy

Kategoria: grupy śpiewacze- Gimnazjum
3 miejsce- Ewa Fatla i Marcin FAtla ze Starego Bystrego
2 miejsce – Grupa śpiewacza z Czerwiennegi W SKŁADZIE :N Pyra, K. Wyrostek, S. Gil
1 miejsce – Palisanderki z Bańskiej Wyżnej

Kategoria: grupy śpiewacze- dorośli
2 miejsce – Mszanicanki
1 miejsce- Zespół śpiewaczy Podwarpianki

Kategoria: grupy teatralne – kl. IV – IV
1 miejsce- „Teatr z Pasją” kl. V z Czerwiennego

Kategoria: grupy teatralne- Gimnazjum
1 miejsce- Krokusy z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

Kategoria: grupy teatralne – dorośli
1 miejsce Grupa teatralna Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siewierzu

Kategoria: śpiew solowy- przedszkole
Wyróżnienie – Sandra Szczypta

Kategoria: śpiew solowy- Szkoła Podstawowa kl. 0-III
Wyróżnienie: Weronika Pańszczyk ZP O/Biały Dunajec
Wyrożnienie: Kamila Habas z Działu
3 miejsce – Julia Milaniak z Frydmana
2 miejsce- Kornelia Makuch Kornelia Makuch ZPO/ Biały Dunajec
1 miejsce – Oskar Sikorski z Zespołu Mali Brzegowianie

Kategoria: śpiew solowy- Szkoła Podstawowa kl. IV –VI
Wyróżnienie: Andrzej Kobylarczyk z Zespołu Mali Brzegowianie
Wyróżnienie: Julia Gwiżdż z SP nr 4 w Nowym Targu
Wyróżnienie : Ewelina Figura z Działu
3 miejsce – Paulina Bryniarska – Studio Piosenki Septyma
2 miejsce – Wiktoria Żółty Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
1 miejsce – Andrzej Stokłosa z Zespołu Mali Brzegowianie

Kategoria: śpiew solowy- Gimnazjum
Wyróżnienie: Katarzyna Zachwieja Społeczne Ognisko Muzyczne -PSM Szczawnica
Wyróżnienie: Zuzanna Skowrońska Społeczne Ognisko Muzyczne -PSM Szczawnica
Wyróżnienie: Marta Skraba – Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu
3 miejsce – Przemysław Wesołowski z Działu
2 miejsce – Karolina Sypniewska
1 miejsce – Monika Gubała z gimnazjum w Starem Bystrem

Kategoria: śpiew solowy -dorośli
Wyróżnienie: Iwona Jabłońska WTZ w Szczawnicy
Wyróżnienie: Barbara Stożek z Mszany Dolnej
3 miejsce – Karolina Hornik – Studio Piosenki Septyma
2 miejsce – Wioletta Hajnos – Technikum im. Staszica w Nowym Targu
1 miejsce – Mariusz Naglik z MGOK w Siewierzu

Kategoria: recytacja- Szkoła Podstawowa kl. 0-III
Wyróżnienie: Gabriela Początek – SP nr 2 w Białym Dunajcu
Wyróżnienie: Patrycja Joniak – SP w Sierockiem
Wyróżnienie: Marta Domagała – Związek Podhalan O/Czerwienne
3 miejsce- Gabriela Antoł z Sierockiego
2 miejsce – Grzegorz Szwajnos ze Starego Bystrego
1 miejsce – Oliwia Obrochta ze Starego Bystrego

Kategoria: recytacja- Szkoła Podstawowa kl. IV-VI
Wyróżnienie: Zuzanna Federak – SP w Piekielniku
Wyróżnienie: Angelika Grela – SP w Piekielniku
3 miejsce – Anna Hyrczyk ze Starego Bystrego
3 miejsce – Karolina Bukowska – SP 2 Biały Dunajec
2 miejsce – Bartłomiej Haładyna – SP 2 Biały Dunajec
1 miejsce – Katarzyna Stachowiec – SP 2 Biały Dunajec

Kategoria: recytacja - Gimnazjum
Wyróżnienie: Patryk Brynczka z Piekielnika
Wyróżnienie: Teresa Łaś – ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
Wyróżnienie: Ewelina Bafia z Czerwiennego
3 miejsce – Natalia Wysocka ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
2 miejsce – Anna Gał
1 miejsce – Dawid Bobak

Kategoria: recytacja - dorośli
Wyróżnienie: Magdalena Dzielska – Technikum im. Staszica w Nowym Targu
3 miejsce – Małgorzata Górz – Technikum Ekonomiczne w Zakopanem
2 miejsce – Karol Milaniak z Technikum z Nowego Targu
1 miejsce – Jolanta Rafacz – Technikum im. Staszica w Nowym Targu

Kategoria: gawędziarze – Gimnazjum
Wyróżnienie: Ewelina Kułach z Gimnazjum z Szalfar

Kategoria: recytacja utworów własnych Szkoła Podstawowa kl. IV- VI
1 miejsce : Anna Mrugała z Czerwiennego

Kategoria: recytacja utworów własnych Gimnazjum
Wyróżnienie: Julia Szymusiak

Kategoria: recytacja utworów własnych – dorośli
2 miejsce – Barbara Stożek z Mszany Dolnej
1 miejsce – Janina Domańska z Siewierza

Wśród wykonawców znalazły się perełki wokalistyki, choć są jeszcze młodzi, ale już wykazali się dojrzałością wokalną i interpretatorską wykonywanych utworów. W większości byli do debiutanci przeglądu. Nie znaleźli się w gronie laureatów, ale można przypuszczać, że nadal będą kształcić się wokalnie i muzycznie. Widać było ich talent. Szkoda, że w tak licznym gronie jurorów nie znalazł się nikt z wykształceniem muzycznym, przynajmniej nie ma takiej informacji w protokole, kto by mógł oceniać wykonawców pod tym katem. Na przyszłość warto by o to było zadbać….

Organizatorami festiwalu byli: Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej, Urząd Gminy i O/Związku Podhalan.

Tekst i zdjęcia Stanisław Zachwieja
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl