Rozmaitości
Środa, 25 maja 2016 12:38

Białka Tatrzańska jako nowa biegowa stolica gór?

Dobrze znana miłośnikom sportów zimowych miejscowość, w tym roku może miło zaskoczy także biegaczy. A to wszystko za sprawą zaplanowanej na ostatni weekend sierpnia (26-28.08.2016) pierwszej edycji Goniacki czyli biegowego festiwalu z aż 11 propozycjami dla miłośników biegania!
Podczas 3 intensywnych pod względem wrażeń dni, uczestnicy mogą wybierać spośród wspomnianych już 11 biegów od krótkich 1 km fun runów po 52 km dystans ultra nazwany żartobliwie przez organizatorów "Rombanicą na pół setki".
Cały festiwal Goniacki utrzymany jest w klimacie góralskim - począwszy od nazw, biegów, strojów, poprzez gadżety i koszulki biegowe, po samą miejscowość, w której owa Goniacka jest rozgrywana - o pięknych malowniczych terenach górskich z Tatrami w tle już nie wspominając.

Pośród 11 pozycji biegowych jest otwierający imprezę dystans 10 km i 1 m czyli bieg o nazwie ''Dycha cy nie dycha?'' - bieg ten zaliczany jest do Pucharu Goniacki OSCYP CUP czyli Pucharu całego Festiwalu posiadającego osobną klasyfikację obejmującą sumę czasów z 5 biegów wchodzących w jego skład.

Kolejne biegi to ''Goniacka za dudkiem'' drużynowy bieg na dystansie 5 km, ''Bieg Krasnych dziewek'' na zawrotnym dystansie 1000 m - wymogiem wzięcia udziału w tym biegu jest "kiecka" (mile widziana góralska).

Goniacka oferuje także bardzo popularne ostatnio biegi z przeszkodami czyli ''Góralską Wycieruche''na 8 km ze snopem siana w roli głównej, ''Farbowane Gymby'' czyli 2 km biegu wraz z kolorową bitwą na mecie oraz bieg dla bardziej zaprawionych biegaczy piękną trasą z zapierającymi dech widokami. Trzy dłuższe dystanse to ''Goniacka het na grape'' (półmaraton 21km), ''Goniacka Maraton - Bieg ziajoka o puchar Wójta Gminy'' (maraton 42 km) i ''Rombanica na pół setki'' (dystans ultra 52 km).

Goniacka to rodzinny festiwal biegowy dla wszystkich pokoleń więc nie zabraknie konkursów i zabaw dla najmłodszych - równocześnie z biegami dla dorosłych w Strefie Smarkocy dzieci pod okiem animatorów spędzą miło czas (zabawy biegowe; rywalizacja biegowa, labirynt biegowy i inne).

W trakcie trwania festiwalu wieczory umilać będzie góralska muzyka na żywo, koncerty gwiazd, Baciarsko Diskoteka; odbędzie się też wiele imprez towarzyszących, m.in. zajęcia z jogi, pilates, zumba, nordic walking, jumping frog, pokaz filmów górskich, spotkania ze sportowcami.

Organizatorami akcji są firmy rhSPORT, Sportmaster oraz Hit The Trail. Wszystkich łączy pasja do sportu oraz chęć popularyzacji aktywności fizycznej. Organizatorzy będą dążyć do tego, aby impreza odbywała się cyklicznie i na stałe wpisała się w kalendarz biegów, starając się o przyznanie punktacji dla biegów eliminacyjnych, tzw. ITRA.

Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stornie www.goniacka.pl oraz na Facebooku
opr. ab

źródło: mat. prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl