Rozmaitości
Sobota, 8 września 2018 14:00

Bezpłatna kontrola stanu samochodów w Oświęcimiu

Raz w roku każdy kierowca musi sprawdzić stan techniczny swojego samochodu podczas badania technicznego. Częstsze kontrole pozwalają jednak szybciej wykryć ewentualne usterki, dokonać naprawy i uniknąć awarii na drodze. W najbliższy wtorek, 11 września mieszkańcy Oświęcimia otrzymają za darmo informacje na temat kondycji swojego pojazdu.
PitStop to bezpłatna akcja dla zmotoryzowanych, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce.

11 września ekipa ProfiAuto odwiedzi Oświęcim, by wraz z lokalną firmą Darma udzielić tamtejszym kierowcom specjalistycznych porad oraz sprawdzić funkcjonowanie szeregu elementów samochodu. Skontrolować swój pojazd będzie można na parkingu przy supermarkecie Kaufland (ul. Królowej Jadwigi 11) w godzinach 10-16.

W mobilnym namiocie serwisowym ProfiAuto PitStop mechanicy dokonają przeglądu najważniejszych układów i podzespołów. Sprawdzą stan techniczny hamulców, ogumienia, zawieszania, akumulatora oraz wycieraczek. Zweryfikują, czy w samochodzie jest odpowiednia ilość płynów eksploatacyjnych i oleju, a światła są poprawnie ustawione.

Poza sprawdzeniem układu elektrycznego i kierowniczego, specjaliści zwrócą szczególną uwagę na układ chłodzący. Po wakacyjnych wyprawach, podczas których silnik bywał narażony na wysokie temperatury i długie przejazdy, wymaga on wzmożonej kontroli. W trosce o zdrowie kierowców mechanicy przyjrzą się filtrowi kabinowemu (jego nieregularna wymiana może stanowić pożywkę dla grzybów i pleśni). Równie istotne będzie zbadanie temperatury wrzenia płynu hamulcowego (zbyt niska pogarsza siłę hamowania).

– Wrzesień to dobry moment na zwrócenie uwagi na stan techniczny samochodów, które służyły nam podczas wakacyjnych wojaży. Założenia akcji PitStop są takie, aby przeprowadzić szybką kontrolę podstawowych podzespołów. Nasza ekipa przygląda się uważnie najważniejszym elementom samochodu i daje wskazówki, co warto naprawić, a na co zwracać baczną uwagę w dłuższej perspektywie – mówi Wojciech Ruciński z firmy Darma, należącej do sieci ProfiAuto.


ProfiAuto PitStop to także okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na uczestników biorących udział w akcji czeka wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA oraz DARMA.

mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl