Rozmaitości
Wtorek, 30 lipca 2013 22:56

Bezpieczna turystyka w górach - propozycja dla tych, którzy chcą pewnie poruszać się po górach

Rozpoczęły się zapisy na Akademię Górską, która odbędzie się w Zakopanem i w Tatrach na początku września. Organizatorzy zapraszają do udziału w Akademii turystów i wspinaczy z całej Polski, bez względu na stopień znajomości gór i poziom zaawansowania we wspinaczce górskiej.
Wydarzenie, po raz pierwszy zorganizowane w ramach 9. Spotkań z Filmem Górskim, ma promować bezpieczną turystykę w górach.

- Zależy nam, aby zwiększać świadomości społeczeństwa o tym, jak bezpiecznie poruszać się w górach - mówi jedna z organizatorek przedsięwzięcia Marta Mazik.

W programie czterodniowej Akademii są do wyboru szkolenia teoretyczno-praktyczne: „Ferraty”, „Własna asekuracja”, „Stanowiska” i „Nawigacja”.

„Ferraty” to kurs dotyczący tzw. via ferrat (żelaznych dróg) – szlaków turystycznych wyposażonych m.in. w stalowe liny, drabinki i stopnie. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak należy się przygotować do wędrówek żelaznymi drogami, jaki sprzęt ze sobą zabrać na wycieczkę, jak zachować się w sytuacjach awaryjnych.

Z myślą o zaawansowanych wspinaczach górskich powstał kurs „Własna asekuracja”. Dzięki niemu kursanci poznają m.in. sposoby radzenia sobie w razie upadku, czy odpadnięcia od ściany wspinaczkowej.

Tematem bloku zajęć „Stanowiska” będzie współczesny sprzęt asekuracyjny i jego obsługa. Kurs przeznaczony jest głównie dla początkujących i średniozaawansowanych wspinaczy. Jak prawidłowo odnajdować szlaki w czasie górskiej wspinaczki oraz jak właściwie oceniać zagrożenia w terenie dowiedzą się kursanci na szkoleniu „Nawigacja”.

Każdy może wziąć udział tylko w jednym kursie. Lekcje odbędą się w grupach 8- i 10-osobowych, a poprowadzą je doświadczeni przewodnicy wysokogórscy.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl