Rozmaitości
Środa, 1 marca 2017 13:26

Bezkonkurencyjni ekonomiści z Grybowa

I i III miejsce na podium zdobyli uczniowie Izabela Grzesiak i Karol Radzik z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie podczas 20 edycja „Konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych” organizowanych przez SK w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie.
Do I etapu konkursu przystąpiło ośmiu ekonomistów z klasy trzeciej i czwartej ZSZ w Grybowie. Na tym etapie uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań dotyczących zagadnień z ustawy o rachunkowości oraz zmagali się z czterema zadaniami praktycznymi obejmującymi prowadzenie pełnej księgowości w jednostkach gospodarczych. Po tym etapie trzech uczniów z najlepszymi wynikami zostało zakwalifikowanych do II etapu: Izabela Grzesiak, Kinga Korzeń i Karol Radzik - uczniowie klasy czwartej w zawodzie technik ekonomista.

Następnie, w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Krakowie spotkały się najlepsze „trójki” z 20 szkół z Małopolski. Po zmaganiach testowych 6 uczniów z najwyższymi wynikami zostało zakwalifikowanych do drugiej – ustnej części konkursu. Wśród nich byli Izabela Grzesiak z najlepszym wynikiem na miejscu I oraz Karol Radzik na miejscu VI. Niewiele zabrakło, aby do finałowej szóstki dołączyła również Kinga Korzeń.

W etapie ustnym Iza i Karol precyzyjnie i pewnie odpowiadali na pytania komisji konkursowej dotyczące zagadnień związanych ze środkami trwałymi. Dzięki temu Iza jeszcze bardziej wzmocniła swoją pozycję na I miejscu, a Karol pokonując uczniów ze szkół z Krakowa, Jordanowa i Olkusza uplasował się na III miejscu.

W drużynowej punktacji uczniowie grybowskiej szkoły zajęli I miejsce w Małopolsce na 20 szkół biorących udział w konkursie.

Opiekunka uczniów była Justyna Serafin.

oprac. olsz

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl