Rozmaitości
Poniedziałek, 26 lutego 2018 18:46

Basen za złotówkę dla rehabilitacji

Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunami mogą korzystać z pływalni za 1 zł bez ograniczeń czasowych.

Oferta dotyczy to także dzieci do 16 roku o orzeczonej niepełnosprawności stałej lub wymagające długotrwałej opieki i ich opiekunów. Tak władze Oświęcimia chcą wesprzeć osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności.

- Lekarze i terapeuci zalecają taką formę rehabilitacji, zwłaszcza osobom z dysfunkcją narządu ruch. Wyszliśmy więc naprzeciw oczekiwaniom społecznym i przygotowaliśmy stosowne zmiany, które dotyczą nie tylko niepełnosprawnych, ale również ich opiekunów. Ta propozycja nie ma ograniczeń związanych z zamieszkaniem – podkreśla Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. – Jesteśmy otwarci i życzliwi dla tych osób. Mam nadzieję, że wielu z nich skorzysta z naszej oferty – dodaje.

Jak podaje miejscowy magistrat, podstawą do skorzystania z pływalni za 1 zł w przypadku dzieci i ich opiekunów będzie orzeczenie, w którym został stwierdzony wymóg stałej lub długotrwałej opieki innej osoby.

- Z kolei osoby powyżej 16 roku życia muszą legitymować się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Na tej podstawie za 1 zł wchodzą wspólnie z nimi na basen również ich opiekunowie. Dla pozostałej grupy osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przewidziano również korzystne ulgi – dodaje Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

Opr. eł/Fot. UMO

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl