Rozmaitości
Wtorek, 6 listopada 2018 17:23

Balony "pokolorują" niebo nad Tarnowem

Będzie wesoło, kolorowo i … wysoko. Mościcki Klub Balonowy zaprasza na Balonowy Turniej Niepodległości. W zawodach, które potrwają od 9 do 11 listopada, zmierzą się załogi balonów na ogrzane powietrze.

Organizatorzy zapowiadają atrakcyjne widowisko, jedyne tego typu w Polsce. Załogi balonów zgromadzą się na Tarnowskich Błoniach przy Parku Strzeleckim, a zawody zostaną rozegrane w przestrzeni powietrznej nad miastem.

- W piątek, 9 listopada, o godzinie 14:00 na Błoniach pojawi się pięć załóg z balonami. Cztery balony polecą w niebo, jeden będzie zabierał na pokład wszystkich zainteresowanych lotem na uwięzi – zachęcają tarnowscy urzędnicy. - Impreza potrwa do godziny 16:00.

Z kolei w sobotę i niedzielę załóg będzie więcej, od ośmiu do dziesięciu. Zameldują się na Błoniach o godzinie 14:00, a o 14.30 rozpoczną loty zawodnicze. W sobotę jedna z załóg również będzie oferować chętnym loty na uwięzi.

- Organizatorzy zastrzegają, że ostateczny przebieg turnieju będzie zależał od pogody. Jeżeli silny wiatr i opady uniemożliwią starty, na ziemi odbędzie się prezentacja balonowych koszy, palników i sprzętu lotniczego – podają przedstawiciele tarnowskiego ratusza.


opr. eł/fot. Paweł Topolski/UMT
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl