Rozmaitości
Czwartek, 17 maja 2018 15:38

Bal garnizonowy czyli Noc Muzeów w Wygiełzowie

To okazja do poznania ułańskiego ekwipażu – umundurowania i uzbrojenia kawalerii w 20-leciu międzywojennym. W piątkowy wieczór 18 maja w ramach Nocy Muzeów zapraszamy do Muzeum w Wygiełzowie gdzie odbędzie się prawdziwy bal garnizonowy! Początek o godz. 19.
Impreza potrwa do godz. 23. Na miejscu pojawi się Szwadron Kawalerii Ochotniczej im. rtm. Witolda Pileckiego. Bal odbędzie się w dworze z Drogini, gdzie przeniesiemy się w okres 20 – lecia międzywojennego z jego strojami i stylem życia. Na imprezie zapoznamy się z międzywojennym savoir – vivre’m a także oficerskim kodeksem honorowym. Chętni będą mogli spróbować zatańczyć mazura bądź walca, z ułańską fantazją śpiewać piosenki żołnierskie, przygotować kotylion na bal dla swojego wybranka lub stworzyć wymyślaną biżuterię a także oddać się hazardowi przy karcianym stoliku.
Dodatkowo pracownicy muzeum pokażą uczestnikom wydarzenia eksponaty, które na co dzień są niedostępne i ukryte w magazynach. Ciekawie opowiedzą także o szalonych latach 20- tych i 30 – tych gdy królował jazz a panie uwolnione z krynolin i gorsetów mogły wreszcie oddychać pełną piersią.

Początek w piątek od godziny 19:00 do 23:00, wstęp 1 zł.

opr.s/

źródło: Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
TDP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl