Rozmaitości
Wtorek, 10 lipca 2018 11:50

Asp. szt. Bartłomiej Łękawa z psem „Harnaś” zwyciężyli w eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji

W KWP w Krakowie przeprowadzono eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji przewodników psów patrolowo-tropiących i patrolowo-tropiących do działań bez kagańca z terenu podległego KWP w Krakowie.
Do zawodów przystąpiło 13 najlepszych przewodników z psami służbowymi, który zdobyli największą ilość punktów podczas pierwszego etapu eliminacji do „Mistrzostw” w jednostkach terenowych podległych KWP w Krakowie.

Zgodnie z ogólnopolskim regulaminem przeprowadzone zostały następujące konkurencje: posłuszeństwo ogólne, marsz/bieg z psem przy nodze, zatrzymywanie psa w biegu w pozycji „stój”, zatrzymywanie psa w marszu pozycjach: „siad”, „waruj”, pozostawanie psa, pokonywanie przeszkód: ściana, kładka, wieża, tunel, praca węchowa psów, ćwiczenia z agresji: przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytego pozoranta.

Wyniki:
I MIEJSCE: asp. szt. Bartłomiej Łękawa z psem „HARNAŚ” z KPP w Suchej Beskidzkiej
II MIEJSCE: st. asp. Wiesław Zagórski z psem „ICON” z KMP w Krakowie
III MIEJSCE: mł. asp. Bogusław Jeż z psem „HEKTOR” z KPP w Nowym Targu

Celem przeprowadzonych eliminacji było praktyczne sprawdzenie wartości użytkowej psów służbowych będących na stanie jednostek organizacyjnych Policji województwa małopolskiego oraz wyłonienie 2 – osobowej drużyny, która będzie reprezentować Województwo Małopolskie w Finale XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji, który odbędzie się w dniach 04 – 07 września 2018 r. w ZKP w Sułkowicach. Będą to: asp. szt. Bartłomiej Łękawa z psem „HARNAŚ” i st. asp. Wiesław Zagórski z psem „ICON”.

KPP w Nowym Targu, opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl