Rozmaitości
Środa, 15 maja 2019 15:30

Apel do społeczności Małopolski

Stowarzyszenie Sieć Solidarności w Krakowie apeluje o godne uczczenie 30-rocznicy wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polski w czerwcu 1989 roku
Oto treść apelu:

"Szanowni Państwo, Małopolanie,
Mija 30 lat od pamiętnych wyborów 4-tego czerwca do polskiego Sejmu i Senatu.

Dzień 4 czerwca 1989 roku, to jedna z najważniejszych dat naszej najnowszej historii, dzień który miał istotny wpływ na dalsze losy Polski. Komunizm, choć nie bez walki, ostatecznie upadł. Za Solidarnościowym zrywem poszły inne narody, upadł mur berliński, wiele narodów odzyskało suwerenność.

Jest naszym obowiązkiem, szczególnie ludzi pokolenia Solidarności, przypomnieć,że wieloletnia walka o wolność, niepodległość, demokrację, miała głęboki sens.

Uczcijmy w godny sposób jubileusz pokojowego zwycięstwa polskiego społeczeństwa nad systemem totalitarnym.
Spotkajmy się podczas uroczystości rocznicowych, przypomnijmy nasz entuzjazm tamtych dni. Spotkajmy się w święto WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI. Podziękujmy sobie wzajemnie za pracę, za wysiłek, za wywalczoną wolność i niepodległość Polski.

Zgromadzeni w Sali Obrad Rady miasta Krakowa z okazji jubileuszu 30-lecia powstania Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego, pomni naszych wspólnych korzeni związanych z walką o ideały Solidarności, zwracamy się do wszystkich mieszkańców naszego regionu, do władz państwowych i samorządowych, o godne uczczenie 30. rocznicy budowy polskiej demokracji.

Zwracamy się również z apelem o liczny udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych, tak europejskich jak i krajowych, manifestując w ten sposób nasze przywiązanie do zasad państwa demokratycznego.

Uczestnicy ruchu Komitetów Obywatelskich w Małopolsce w 1989 roku"

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl