Rozmaitości
Niedziela, 14 lipca 2019 09:00

Antek Krupa z zespołem The Lessers koncert w ramach Nocy Jazzu

W sobotę 13 lipca w Studiu Romany Bobrowskiej w Radio Kraków odbył się koncert Antka Krupy z zespołem The Lessers. Koncert realizowany był w ramach cyklu „Twarze jazzu”, organizowanego w Radiu Kraków przez Cracovia Music Agency a odbył się w ramach 13. krakowskiej „Nocy Jazzu”
Ten niezwykły koncert był sensacją wieczoru bo oto zespól„The Lessers” to reaktywowany po 50-ciu latach pierwszy zespół Antka Krupy Zagrali: Benedykt Radecki – perkusja, Marian Pawlik – kontrabas, Antoni Krupa - wokal, gitara, harmonijka.
Gościnnie wystąpiła Ola Dudziak – wokal i flet.

Wieczór był też okazją do świętowania wyjątkowej premiery – premiery drugiej autorskiej płyty Antka Krupy zatytułowanej „Więc wędrowałaś tak....” wydanej przez Radio Kraków.Antek Krupa – od ponad 40 lat związany jest z Radiem Kraków (okrągły jubileusz świętowaliśmy jesienią ubiegłego roku) Jego ciepły głos z charakterystycznym „r” od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa jest jedną z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedną z nielicznych prawdziwych osobowości – nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra. Zespół The Lessers to pierwszy zespół Antka Krupy działający w latach 60-tych w Krakowie. W zespole tym grał m.in legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe festiwalu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl