Rozmaitości
Czwartek, 21 grudnia 2017 17:40

Anna Wilk - nauczycielką na medal!

Starosta nowosądecki Marek Pławiak pogratulował dzisiaj Annie Wilk – nauczycielce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, która została laureatem plebiscytu „Nauczyciel na medal” zorganizowanego przez „Gazetę Krakowską”.
- Serdecznie gratuluję zdobycia drugiego miejsca w województwie i pierwszego w powiecie nowosądeckim w plebiscycie „Gazety Krakowskiej” NAUCZYCIEL NA MEDAL. Głosujący docenili Pani zaangażowanie w pracę, fachowość i świetny kontakt z uczniami, dzięki której uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej traktują środowisko klasowe jak swój drugi dom – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Gratulując sukcesu, życzę Pani kolejnych osiągnięć w pracy pedagogicznej, uśmiechu, życzliwości ludzi oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Przypomnijmy: czytelnicy „GK” wybierali laureatów w trzech kategoriach: nauczyciel klas I-III, klas IV-VI i gimnazjum oraz nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych. Pani Anna zdobyła laury w kategorii nauczycieli klas ponadgimnazjalnych.

- Cieszę się z tego wyróżnienia – mówi Anna Wilk. - Wygrana w tym plebiscycie to docenienie mojej wieloletniej pracy, którą zresztą bardzo lubię. Młodzi ludzie są ciekawi świata, lubią się uczyć i nie trzeba ich namawiać do udziału w różnych dodatkowych przedsięwzięciach. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos. To wielki, pozytywny impuls do dalszej pracy.

Anna Wilk w 1984 roku ukończyła Technikum Gastronomiczne w Nowym Sączu i rozpoczęła pracę jako nauczyciel praktycznej nauki zawodu w tej szkole. W kolejnych latach zdobywała dodatkowe umiejętności i dyplomy. W 2003 roku rozpoczęła pracę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, ukończyła też studia wyższe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Może się także pochwalić skończeniem kursów specjalistycznych: barman, kelner, somelier, barista, zdobnictwo cukiernicze. Nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Kucharzy Polskich, co zaowocowało wyróżnieniem Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZSP w Nawojowej tytułem Kuźni Talentów Kulinarnych. Pani Anna angażuje się w prace szkoły: przygotowuje uczniów do olimpiad, organizuje konkursy muzyczne i kulinarne. Współpracuje też z pracodawcami w województwie i powiecie.

Pani Annie gratulował także dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej Michał Bulzak.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl