Rozmaitości
Niedziela, 8 kwietnia 2018 15:02

Ania Mrożek walczy o 50 tysięcy zł, by "pozytywnie zmienić miasto". Możesz pomóc

NOWY TARG. Projekt młodej nowotarżanki "Nowy Targ - Animowane historie" bierze udział w programie Lechstarter i walczy z 11 innymi projektami w swojej kategorii. Lechstarter to program grantowy umożliwiający realizację pomysłów na pozytywne zmiany w polskich miastach. - Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zdecydują się Państwo wesprzeć moją inicjatywę. Razem możemy wygrać 50 tysięcy złotych dla Nowego Targu! - mówi Anna Jagoda Mrożek.
Anna Jagoda Mrożek chce stworzyć razem z mieszkańcami Nowego Targu zbiór animowanych historii, które przedstawią Miasto z przeszłości, teraźniejszości, a może nawet wyprzedzą czasy obecne. Jako efekt końcowych działań ma powstać płyta z animowanymi „bajkami” dorosłych o naszym mieście. Artystka od kilku lat organizuje warsztaty animacji jako Studio Filmowe Effata Anima. "Nowy Targ - Animowane historie", to nowa inicjatywa, która skierowana jest do dorosłych.

Projekt ma spore szansę zdobyć grant. Ze wszystkich złożonych wniosków w całej Polsce jury (zasiada w nim m.in. Filip Springer) wybrało 11, które mogą ubiegać się o dofinansowanie. Środki w wysokości 50 tysięcy złotych otrzymają jednak tylko 3 z 11 projektów, które zdobędzie najwięcej głosów internautów. Warto pomóc Ani, która chce stworzyć filmową wizytówkę Nowego Targu, w której nie tylko będzie można uczestniczyć na warsztatach animacji dla dorosłych, ale i promować Miasto w nietypowy sposób.

Opis projektu
Pamiętasz czasy kiedy na nowotarskim rynku odbywał się jarmark, a w miejscu kina była synagoga? Jesteś świadkiem nowych inwestycji oraz zmieniającej się zabudowy miasta? Dołącz do projektu "Nowy Targ wczoraj i dziś" i opowiedz nam swoją historię, zamieniając ją na warsztatach w film animowany. Jest to niesamowita okazja, aby mieszkańcy Nowego Targu podzielili się swoimi historiami z szerszą publicznością, zdobyli doświadczenie w różnych dziedzinach plastycznych, a przy tym doskonale się bawili. Animacja jest fascynującym dziełem dla widza w każdym wieku.

Więcej informacji szczegółowych na temat organizacji przedsięwzięcia przeczytacie tutaj.

Zagłosujcie i pomóżcie zrealizować ciekawy projekt w Nowym Targu. Każdy mieszkaniec Polski może codziennie oddać po jednym głosie na projekt "Nowy Targ - Animowane historie". Głosowanie internautów trwa do 17 maja br. do godziny 23:59 na stronie: https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0310-FD5E2E

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl