Rozmaitości
Czwartek, 20 czerwca 2013 22:48

Angielskie piosenki w rabczańskiej muszli (zdjęcia)

I Festiwal Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju pod egidą Małopolskiego Centrum Edukacji i Akademii Języka Angielskiego „Perfect” cieszył się sporym zainteresowaniem. Taka forma spędzenia przez dzieci i młodzież okresu przedwakacyjnego okazała się strzałem w dziesiątkę.
Wszyscy zgłoszeni zaśpiewali, niektórzy nie dotarli na scenę główną, ale nie zostali pozbawieni szansy występu „administracyjnie”, a odpadli w zdrowej rywalizacji w czasie festiwalowej kwalifikacji. Z ponad 100 zgłoszeń nikt nie został odprawiony z kwitkiem, a poziom muzyczny i artystyczny, w zdecydowanej większości, sięgał wyżyn. I to w każdej grupie wiekowej. I to w każdej formie wystąpienia: solistów, duetów i zespołów.

Dla niektórych wykonawców to nie pierwsze laury w życiu, mimo młodego wieku, dla innych szansa prezentowania się przed szerszą publicznością i stopniowego wydeptywania ścieżki do przyszłych sukcesów na scenie.

Uczniowie małopolskich szkół mieli okazję zobaczyć, posłuchać, porozmawiać, wziąć autograf od Agaty Wyszyńskiej- artystki, która sama zaczynała podobnie jak oni i systematyczną pracą oraz udziałami w konkursach „Szansa na sukces” czy „Bitwa na głosy” znalazła dla siebie miejsce w czołówce polskiej estrady. Przykłady uczą najskuteczniej.

Organizatorzy zadbali o różnego typu atrakcje, aby z otoczki około festiwalowej stworzyć dobrą zabawę w atmosferze piknikowej. Była wioska słowiańska, w której można było spróbować samemu zrobić masło, wyrobić ciasto i upiec w piecu, postrzelać z łuku. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wśród dzieci w różnym wieku „wyrabianie” papieru, a najbardziej oblegane było obserwatorium astronomiczne.

Największą furorę wywołał, co można było wyczytać w przestraszenie zachwyconych oczach widzów, fakir chodzący po szkle, leżący na szkle i połykający ogień. Od zarania dziejów tego typu „czary” zawsze przyciągają. Z przerywników miłym momentem było napychanie ust festiwalowym tortem, ale największa uwaga była skupiona na scenie, gdzie rywalizowali młodzi artyści o trzy premiowane miejsca, w każdej kategorii wiekowej. I to oni, z pewnością, całą imprezę będą wspominali najdłużej i najlepiej…

W kategorii do 9 lat jury przyznało nagrody:

III miejsce: Julia Milaniak – Zespół Szkół we Frydmanie, piosenka „Everything at once”

II miejsce: Patrycja Kowalczyk – Akademia Języka Angielskiego „Perfect”, piosenka „My heart will go on”

I miejsce: Julia Skupień – Szkoła Podstawowa w Skomielnej Białej, piosenka „Angel”

Wyróżnienie od jednego z fundatorów nagród Sklepu Internetowego DTP SOFT, przyznała i wręczyła Bożena Kondys, a laureatką została Renata Potoczak ze Szkoły Podstawowej w Harklowej, która zaśpiewała piosenkę „Hallelujah”.

W kategorii dzieci 10-13 lat jury przyznało nagrody:

III miejsce: Gabriela Grzybacz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Podwilku, piosenka „We are the world”

II miejsce: Michalina Szatkowska – Akademia Języka Angielskiego „Perfect”, piosenka „Rumor has it”

I miejsce: Martyna Plewa – Studio Piosenki „Septyma” w Nowym Targu, piosenka „Somewhere over”

oraz wyróżniło Angelikę Migas z Zespołu Szkół w Osielcu za piosenkę „The show”.

W kategorii młodzież gimnazjalna jury przyznało nagrody:

III miejsce: Maria Dziur – Zespół Szkół w Spytkowicach, piosenka „Colors of the wind”

II miejsce: Krystian Kubowicz – Pracownia Muzyczna „Triolki” w Rabce Zdroju, piosenka „Don’t you remember”

I miejsce: Szymon Grzybacz – Zespół Szkół w Podwilku, piosenka „My love”

oraz wyróżniło Zespół „Consonans” z Gimnazjum w Rabce-Zdroju, za piosenkę „Don’t worry, be happy”.

Partnerem festiwalu był Urząd Miasta Rabka-Zdrój oraz MOK Rabka-Zdrój. Partnerzy medialni: Radio Plus, podhale24.pl, podhaleregion.pl, goral.info.pl, gorce24.pl.

Fundatorzy nagród: Rodzinny Park Rozrywki „Rabkoland”, Sklep Internetowy DTP SOFT, Serwis RTV Edward Domalik Rabka-Zdrój ul. Do Pociesznej Wody 2.

opr.s/

źródło: organizator

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl