Rozmaitości
Środa, 5 kwietnia 2017 14:39

Amerykańskie wakacje dla młodzieży po raz drugi w Krynicy-Zdroju

Na początku wakacji 60 uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych oraz klas 1-3 gimnazjów z Gminy Krynicy-Zdroju będzie miało ponownie okazję do rozwijania umiejętności konwersacji w języku angielskim podczas drugiej edycji Summer English Camp. Gmina Krynica-Zdrój we współpracy z Fundacją Kościuszkowską ponownie podjęła się organizacji letnich warsztatów języka angielskiego prowadzonych przez amerykańskich nauczycieli i stażystów.
- Bardzo się cieszę, że nawiązana w zeszłym roku współpraca z Fundacją Kościuszkowską owocuje organizacją kolejnego campu - mówi Dariusz Reśko, Burmistrz Krynica-Zdroju. - Pierwsza edycja Summer English Camp wykazała jak bardzo efektywne są zajęcia prowadzone przez stypendystów Fundacji. Nasza młodzież była zachwycona formą zajęć, zawarła przyjaźnie z amerykańską kadrą i już po pierwszym campie deklarowała udział w kolejnej edycji. Organizacja Summer English Camp jest dla krynickiej młodzieży szansą na rozwinięcie umiejętności rozmawiania w języku angielskim, nabrania pewności siebie w prowadzeniu konwersacji w obcym języku oraz okazją do poznania amerykańskiej kultury i obyczajowości – dodaje Dariusz Reśko.

Warsztaty językowe realizowane będą w Publicznym Gimnazjum w Krynicy-Zdroju w terminie 16-30 czerwca br. Obok warsztatów językowych programowych, konwersacji, zajęć multimedialnych młodzież będzie także uczestniczyła w popołudniowych zajęciach integracyjno-animacyjnych. Zajęcia prowadzone będą w małych grupach, tylko w języku angielskim, dlatego kandydat na uczestnika SEC powinien znać język angielski przynajmniej w stopniu podstawowym. W ramach SEC uczestnicy warsztatów będą mieć zagwarantowane materiały dydaktyczne oraz obiady. Koszty warsztatów pokryje częściowo Gmina Krynica-Zdrój.

Nabór na warsztaty jest już w toku, aż do wyczerpania miejsc. Rekrutację prowadzi Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.krynica-zdroj.pl

źródło: Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl