Rozmaitości
Wtorek, 9 maja 2017 13:13

Akcja sadzenia rodzimych gatunków drzew

Burmistrz Miasta Zakopane i Tatrzański Park Narodowy w dniach 12-13 maja zapraszają do wzięcia udziału w akcji sadzenia rodzimych gatunków drzew i krzewów na terenie Zakopanego.
Do akcji już zgłosiły się szkoły, przedszkola, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, mogą także włączyć się w nią wszyscy zainteresowani mieszkańcy. Gmina Miasto Zakopane wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym przygotowała ok. 2 tys. sadzonek.

W ramach zajęć plenerowo–edukacyjnych w piątek 12 maja dzieci wraz z opiekunami otrzymają sadzonki drzew i krzewów, które przy udziale pracowników TPN posadzą na swoich terenach lub na działkach gminnych. Będzie to ciekawa lekcja poświęcona rodzimej górskiej przyrody. Z kolei spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe otrzymają sadzonki drzew i krzewów w sobotę 13 maja.

Dodatkowo w sobotę od godz. 9.00 – 12.00 na Dolnej Równi Krupowej (za Urzędem Miasta Zakopane) rozdawane będą rośliny wszystkim chętnym, którzy chcieliby otrzymać sadzonki drzew i posadzić je na swoich terenach położonych w Zakopanem. Będą to przede wszystkim sadzonki jaworów i limb. Zapewniona zostanie także fachowa pomoc w zakresie podstaw sadzenia drzew i krzewów oraz ich dalszej pielęgnacji.

Ilość sadzonek jest ograniczona, jednakże w przypadku dużego zainteresowania już jesienią tego roku będą planowane kolejne akcje. Osoby zainteresowane sadzonkami innych rodzimych gatunków drzew i krzewów będą mogły zadeklarować chęć ich pozyskania w kolejnych ich terminach.

UM Zakopane, opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl