Rozmaitości
Poniedziałek, 2 lutego 2015 10:13

Akcja "Bezpiecznie w kasku" (zdjęcia)

NOWY TARG, Na stoku narciarskim Zadział odbyła się akcja promująca bezpieczeństwo na stokach narciarskich „Bezpiecznie w kasku”. Była to już jej czwarta edycja. Jej organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Grupa Podhalańska GOPR, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Żandarmeria Wojskowa oraz Stacja Narciarska - Zadział.
Przygotowany został m. in. pokaz ratownictwa - wspólna akcja policyjnego patrolu narciarskiego i ratowników GOPR z Grupy Podhalańskiej, zainteresowani mogli pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód z założonymi alkogoglami, które symulują stan nietrzeźwości.

Zabawie na stoku towarzyszyły pokazy członków stowarzyszenia historycznego „Hordy, włóczni i młota” z Nowego Targu (zainteresowani mogli również rzucić włócznią i strzelać z łuku do tarczy).

Podczas trwania imprezy można było wziąć udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy - pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Na koniec imprezy odbyły się zawody narciarskie - nie liczył się czas przejazdu, ale przede wszystkich udział i propagowanie bezpiecznego spędzania czasu. Każdy zawodnik otrzymał drobny upominek.

- Tego typu imprezy oprócz aspektu szkoleniowego generują również wysoką jakość współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich - podsumowują policjanci z KPP w Nowym Targu.

Patronami medialnymi akcji było Podhale24.pl i Malopolskaonline.pl

opr. s. zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl