Rozmaitości
Piątek, 29 lipca 2016 16:01

Akcja policji na ŚDM. Rozbroili prezydenckiego ochroniarza

Światowe Dni Młodzieży przebiegają spokojnie. Jak podał rzecznik prasowy wojewody małopolskiego, wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego nie zanotowało żadnych istotnych zdarzeń poza skręceniami, omdleniami, bólami głowy, czy bólami brzucha. Z kolei funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu musieli interweniować dwukrotnie, kiedy do papamobile podbiegali rozentuzjazmowani pielgrzymi.
Do jednego z incydentów doszło na krakowskim Rynku. Policjanci zakuli w kajdanki i rozbroili mężczyznę, który miał przy sobie pistolet. Szybko okazało się, że zatrzymanego trzeba wypuścić i zwrócić mu broń. Ustalono bowiem, jak podało Radio Plus, że mężczyzna to… szef ochrony przebywającego na Światowych Dniach Młodzieży prezydenta Panamy.

Płynne reagowanie na wszelkie zmiany komunikacyjne, kierowanie ruchem w celu jego upłynnienia a także eskorty policyjne zarówno w Krakowie jak innych miejscach w których odbywają się uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży to od kilku dni główne zajęcie policjantów ruchu drogowego.

Podczas trwania Światowych Dni Młodzieży w działaniach tych małopolską „drogówkę” wspiera 1102 policjantów i policjantek z innych województw. Na ulicach Małopolski obserwujemy więc wielu policjantów w białych czapkach. Nie oznacza to jednak, że brak ich na małopolskich drogach. Są tam i pilnują jak zawsze codziennego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Policjanci są także na dworcach kolejowych i autobusowych.

Światowe Dni Młodzieży spowodowały duże zmiany w komunikacji. Dla wielu osób oznacza to rezygnację z poruszania się własnym samochodem i konieczność korzystania ze zbiorowych środków komunikacji w tym pociągów i autobusów. W tym czasie do Krakowa napłynęły także tysiące pielgrzymów. Z tego powodu zarówno dworce kolejowe i autobusowe zapełniły się podróżnymi.

We wszystkich tych miejscach służbę pełnią policjanci wraz z funkcjonariuszami innych służb m.in. żandarmami wojskowymi. Patrole nie tylko pilnują, aby każdy odbył swoją podróż bezpiecznie, ale służą także pomocą w każdej trudnej sytuacji.

s/ zdj. Małopolska Policja

źródło: Radio Plus, niezalezna.pl, gosc.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl